Prestupové okno sa nám oficiálne zatvorilo už aj na Slovensku. Oficiálne ukončenie bolo stanovené na 21.2.2022 o 23:59.

Na zimné obdobie sme zaznamenali pomerne veľa zmien, dokonca nám do ligy prišli ďalší kvalitní hráči, ktorí majú meno aj v zahraničí a nejeden je reprezentantom svojej krajiny, či už v mládežníckych kategóriách alebo v seniorskom A tíme. Azda medzi najväčšie mená prestupového obdobia patria napr. Barseghyan (Slovan), Šaponjić (Slovan), Le Giang (Pohronie), Mihalík (Pohronie).

To ale ani z ďaleka nie je všetko. Pohronie vymenilo prakticky celý káder. K Mihalíkovi a Le Giangovi sa v závere prestupového pridal aj Martin Chrien, bývalý hráč Benfici Lisabon. Ružomberok kvalitne doplnil v podobe prestupu Domonkosa a na hosťovanie získali Filipa Lichého zo Slovana Bratislava. Trenčín získal zaujímavú posilu v podobe srbského záložníka Filipa Bainovića. V Senici sa k indonézskemu Messimu Egymu pridal jeho kamarát a spoluhráč z reprezentácie Witan.

Martin Šulek mal namierené do zahraničia, no nakoniec posilnil ŠKF ORION TIP Sereď a to nie je jediný hráč, ktorého sa podarilo tomuto tímu získať. Todoroski, Fábry, Košťál či predĺženie hosťovania Mićína a dohoda s Chudým. Aj tieto mená pomohli Seredi vybojovať prvú šestku v posledných dôležitých zápasoch základnej časti.

Do Dunajskej Strede si tréner Janeiro priviedol svojich krajanov Pinta, Andrezinha či Ferreiru, ku ktorým sa pridali mladíci z Maďarska.

Čo sa týka odchodov je bezpodmienečne najväčším odchodom práve z DAC, do klubu bojujúceho o LM v Bundeslige. Schäfer sa sťahoval do Berlína, kde už oblieka dres Unionu. Najciteľnejším môže byť bývalý michalovský Robin Hood Matej Trusa. Práve Trusove góly budú značne chýbať Michalovciam. Fantastický presun sa podaril aj z posledného Pohronia, keď sa do Sheriffu Tiraspoľ dostal Cédric Badolo. Šimon Šumbera využil svoje práva a zo Senicou rozviazal kontrakt po vzore Elvisa Mashikeho, ktorý sa následne upísal Žiline. Práve Žilina okrem príchodu Mashikeho, prakticky len strácala, keď z klubu odišli postupne Vahan, Fazlagić či Goljan. Trnava stratila svoj klenot Cabrala, ten bol u červeno-čírnych dlhodobo na hosťovaní a klub sa ho pokúšal podpísať na prestup. Po zle uzavretej zmluve bol však stiahnutý a následne predaný do Spojených Arabských Emirátov. Žiaľ sa nám do do druhej ligy presunul aj skúsený Richard Lásik. Ten sa však vybral na postupovú misiu, keď sa pokúsi pomôcť Košiciam späť do ligy.

Zažili sme teda zaujímavé prestupové obdobie a už teraz sa určite máme na čo tešiť v lete. Bude zaujímavé sledovať, ktorému hráčovi sa podarí získať si fanúšikov na svoju stranu a rešpekt súpera.