Samuel Šefčík rozvlnil siete súperov v aktuálnej sezóne dvakrát, aj napriek tomu, že naskočil len do piatich zápasov Fortuna ligy. Pôsobenie v Ružomberku je zatiaľ z individuálnej stránky smolné, no tešia ho aspoň spoluhráči. V rozhovore s bývalím hráčom Senice či Nitry sme rozobrali zranenie, Fortuna liga Challenge, či Lukáša Fabiša.

Ahoj Samo, na začiatok taká možno jednoduchá otázka, no v momentálnom období asi aj záludná…ako sa máš?

,,Mám sa v rámci možnosti. Momentálne som druhý deň po operácii čo je ešte obdobie tých najväčších bolestí, ale už si na to zvykám, takže fajn.”

Od svojho príchodu do Ružomberka si toho moc odohrať nestihol pre pretvávajúce zranenia, ako sa s tým vysporiadavaš?

,,Je to tak. Samozrejme na psychiku je to extrémne ťažké. Boli aj slzy a ťažšie chvíle, hlavne kvoli tomu, že keď som sa zotavil z prvého zranenia kolena, cítil som sa super, dostal som sa na ihrisko a podarilo sa mi dať aj góly a nemyslel som, že sa mi s kolenom ešte môže niečo stať. No, ale bohužiaľ stalo sa ešte horšie ako prvýkrát. Momentálne sa musím vyrovnať s tym, že si minimálne polrok neťuknem, čo je pre futbalistu asi najťažšia vec, ale keďže viem ako som sa dokázal vrátiť prvý krát, verím že to môžem zopakovať.”

Ešte 19.novembra sme si spolu písali, keď som ti gratuloval ku gólu do siete Trenčína a prial nech drží zdravie, no opäť ťa sklamalo koleno. Čo sa stalo?

,,V podstate to bol následok prvého zranenia z leta, kedy mi na nohu padol protihráč. Roztrhol sa mi meniskus a cca polovica križného väzu. Mal som operáciu menisku, dal som sa dokopy a v Turecku v zápase proti Radnicki Nis sa mi to iste koleno podvrtlo pri zmene smeru. Zacítil som rupnutie. Magnetická rezonancia nakoniec ukázala skoro kompletne roztrhnutý predný krížny väz.”

Aj keď si v tejto sezóne stihol odohrať len 5 zápasov prispel si dvoma gólmi a Ružomberok sa ťahá na skvelej vlne. Aká je v klube nálada?

,,Samozrejme ma to štve, že som mal možnosť odohrať iba tak málo zápasov, ale bohužiaľ je to tak. Som rád aj za to a takisto za to, že som sa vedel presadiť gólovo. Áno, chalani hrajú super, čo sa odzrkadluje v tabuľke. Je to odraz každodennej práce v tréningoch a aj sila kolektívu. Nálada je určite dobrá, ale myslím si, že uspokojiť sa nikto nechce.”

Úplne iná situácia ako si zažil v minulej sezóne v Nitre. Keď ste do klubu prichádzali s Lukášom Fabišom, očakávali ste takúto úspešnú sezónu?

,,V Nitre to bohužiaľ nie vždy bolo o tej športovej stránke. Boli finančné problémy, veľa zmien vo vedení a na trénerskom poste, čo určite nedopomáha na pohode. Boli sme tiež dobrý kolektiv, veľa dobrých hráčov, ale keď sa neviete sústrediť na futbal, tak to jednoducho nejde. Myslím že obaja sme sa išli hlavne posunúť do fungujúceho klubu s dobrým zázemím. Nejak veľmi sme neriešili umiestnenie, alebo čo ako bude, hlavne sme chceli pravidelne hrávať a zlepsovat sa.”

Práve Luky je aktuálne jeden z najlepších pravých obrancov ligy a vyzerá to tak, že Ružomberok vám obom sadol.

,,Áno, tak jemu sa hneď podarilo dostať do základnej zostavy a každým zápasom rástol a rastie. Takže jemu to sadlo určite. Ja som skôr viac v rukách doktorov a v posilovni ako na ihrisku, ale tak verím, že aj to sa neskôr zmení.”

Ako sa ti páči Ružomberok ako mesto?

,,Čo sa mi tu páči je príroda a okolie. Často sme s priateľkou chodili do hôr v okolí, kde sme brávali aj našich psov. Na to to je super.”

Pred nedávnom sme ťa videli aj v inej pozícii ako na ihrisku a to za konzolou, keď si vo Fortuna liga challenge zastupoval Ružomberok. Ako sa ti páčila táto skúsenosť?

,,Tak skúsenosť fajn. Zistil som, že ešte musím potrénovať. (Smiech) Budem mať na to teraz dosť času.”

Na záver ešte taká otázočka…sleduješ ešte aspoň jedným očkom situáciu v Nitre?

,,Sledujem samozrejme. Bol by som veľmi rád, keby sa tam už veci dali dokopy, lebo také mesto ako Nitra, s takou akadémiou a štadiónom potrebuje prvú ligu. Ale samozrejme, hlavne fungujúci klub.”

Ďakujeme Samo za rozhovor a prajeme skoré uzdravenie.