Výsledky 18. kola vyšli presne tak, ako sme ich pred piatkovým úvodným zápasom videli. Z pohľadu fanúšika sme videli gólový ohňostroj, pretože v tomto kole padlo až 28 uznaných gólov za chrbty brankárok. Ak sme v minulom príspevku hovorili o nezvyčajnosti žltých kariet v ženskej lige, v tomto kole padli len v jednom, jedinom zápase, za to ich však rozhodca babám z Ružomberka a zo Slovana vytiahol až päťkrát! Nedá sa povedať, že by išlo o nejaké nebezpečné fauly, no rozhodca ponechal rovnaké “merítko” na obe strany, a preto ich bolo „až“ toľko. Nutno ešte spomenúť, že išlo o posledné zápasy základnej časti I. ligy žien.

FC Nitra 0:4 FC Spartak Trnava

Viktória Csámpayová (FC Nitra): „Do zápasu sme síce nastúpili s cieľom bodovať, no počet našich zranených hráčok, ktoré nám chýbali, bol citeľný. Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý a inkasovali sme 3 góly. Nebehali sme, neplnili sme si svoje úlohy, báli sme sa hrať našu hru, nakoľko základná zostava bola kvôli zraneniam poskladaná prevažne z junioriek, ktoré nemajú skúsenosti so ženským futbalom. Druhý polčas bol ale z našej strany úplný opak, hrali sme agresívnejšie a nebáli sme sa kombinovať. Bolo však cítiť, že nám chýbajú skúsenejšie hráčky.

Viktória Králiková (FC Spartak Trnava): „Do zápasu sme vstúpili sebavedomo, s jasným cieľom – 3 body. Takmer celý zápas sme hrali na súperovej polovici, vytvorili sme si veľa šancí a mali veľa priestoru tvoriť. Z môjho pohľadu to bol veľmi dobrý zápas, ktorý sme si všetky užili.

FC Union Nové Zámky 3:0 FC Petržalka

Kristína Palová (FC Union Nové Zámky): „Tréner nám dal pred zápasom jasné pokyny, ktoré sme dodržiavali. Súpera sme k našej bráne takmer vôbec nepustili. Každá baba vydala zo seba maximum a bolo to vidieť aj na výsledku.

Laura Drahošová (FC Petržalka): „Do zápasu sme vstúpili s tým, že sme mali naše opory zranené, takže sme boli v oklieštenej zostave. Prvých 15-20 minút sme zachytili a súperovi sme nedali žiadnu šancu. Prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď niekedy sme dominovali na súperovej polovici. Začiatok druhého polčasu sa nám darilo brániť súperky. Ale neskôr sme za vlastné chyby dostali nechcené góly.“

ŠK Slovan Bratislava 3:2 MFK Ružomberok

Natália Botková (ŠK Slovan Bratislava): „Ružomberok k nám prišiel s veľmi jasným cieľom, ktorý sme pocítili od prvej minúty zápasu. Ich hra bola od začiatku aktívna, s vysokým pressingom, čo nám robilo problémy. Nervozita a nepresnosť prihrávok sa ukázala po prvom inkasovanom góle v prvej desať minútovke, ktorý naše súperky nakopol. Desať minút do konca polčasu Ružomberčanky zvýšili náskok nádhernou strelou z priameho kopu. Presnejšie prihrávky a väčší tlak na súperovu defenzívu sa vyplatili v poslednej minúte prvého polčasu, keď sme stav znížili na 1:2. Oba tímy nastúpili v druhom polčase s plánom, my otočiť nepriaznivý stav zápasu a Ružomberok udržať, po prípade ešte navýšiť ich vedenie. Zvýšili sme aktivitu, pohyb bez lopty a postupne sme prebrali iniciatívu zápasu do vlastných rúk. Odmena prišla v podobe vyrovnávajúceho gólu na 2:2, po ktorom sme sa snažili čo najrýchlejšie obrátiť stav zápasu v náš prospech. Doposiaľ dokonalá súhra a kompaktnosť našich súperiek sa narušila po vynútených striedaniach. Koniec zápasu sa odohrával prevažne na súperovej polovici ihriska, napriek našim snahám, strelám a štandardným situáciám našiel Ružomberok spôsob ako zabrániť ďalšiemu gólu. Naše úsilie a vysoký tlak na súperovu bránku priniesol víťazný gól v podobe nešťastného vlastného gólu Ružomberčaniek. Sme radi za víťazstvo a 3 body, no tento zápas nám ukázal, na čom musíme zapracovať a ktoré veci musíme zlepšiť do nadstavby.

Bianka Bruníková (MFK Ružomberok): „Na duel so Slovanom sme boli odhodlané podať tímový výkon a potrápiť aktuálneho lídra tabuľky. Do zápasu sme vstúpili aktívne a zúžitkovali sme hneď prvú štandardnú situáciu, z ktorej padol gól. Práve takýto štart sme potrebovali. Slovan hral aktívne v strede poľa, no naša húževnatosť a bojovnosť nás priviedla k dvojgólovému vedeniu. Žiaľ po tom čo naša najlepšia strelkyňa, nám neoperovala na našom krídle kvôli reprezentačnému zrazu WU17, sa k tomu pridalo zranenie Maslovej a Žihlavníkovej, čím sme stratili naše útočné trio. Slovan v druhom polčase zvýšil tlak, my sme naopak v útoku nevedeli podržať loptu. Napriek veľmi kvalitnému výkonu našej obrany sme sa v tlaku, ktorý Slovan postupne stupňoval, nevyhli chybám, z ktorých sme napokon stratili vedenie a Slovan bol po zápase veselší. Verím, že zápas potešil aj oko diváka a ukázal, že v prvej päťke nie sme len do počtu a že vieme potrápiť aj tých najlepších.

Spartak Myjava 9:0 MFK Dukla B. Bystrica

Kristína Panáková (Spartak Myjava): „Myslím si, že do zápasu sme nastúpili s jasným cieľom vyhrať zápas. Je dobré, že sme si vyskúšali veci na ktorých pracujeme, hlavne čo sa týka herného systému. Vedeli sme si vypracovať gólové príležitosti, ktoré sme dokázali premeniť. Hrali sme doma, čiže ihrisko nám vyhovovalo, a tak sme mohli hrať kombinačný futbal. Teraz nás čakajú dôležité zápasy, kde verím, že toto ukážeme a pobijeme sa o titul.

AS Trenčín 1:6 MŠK Žilina

Simona Levaiová (AS Trenčín): Vedeli sme, že Žilina má kvalitný tím, čo potvrdzovala hneď od začiatku zápasu a rýchlymi gólmi rozhodla prakticky hneď v úvode. Nám sa ťažko presadzovalo, mali sme veľa nepresných prihrávok a nevedeli sme si vytvoriť žiadnu šancu. Žilina celý zápas dominovala v držaní lopty a ukázala sa ich skúsenosť a kvalita hráčok, takže zaslúžene vyhrali.

Dominika Sýkorová (MŠK Žilina): Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať a uzavrieť základnú časť. Dali sme rýchle tri góly a mali sme zápas vo svojich rukách. Druhý polčas sme trošku poľavili, čo bolo vidno na nepresnosti prihrávky a mali sme veľa nepremenných šancí, na ktorých musíme popracovať. Čakajú nás teraz ťažké zápasy do ktorých chceme vstúpiť na víťaznej vlne.

Do 11-tky kola podľa Esencie hry sa dostala brankárka Janka Králiková, stopérka Natália Konfálová z MFK Ružomberok, stopérka Patrícia Mudráková z MŠK Žilina, obrankyňa Veronika Žďánska z FC Petržalka, obrankyňa Petra Vedejová z FC Nitra, krajná záložníčka Michaela Martišková z FC Spartak Trnava, stredná záložníčka Dominika Sýkorová z MŠK Žilina, stredná záložníčka Natália Veselová z MFK Dukla Banská Bystrica, stredná záložníčka Viktória Hanková z ŠK Slovan Bratislava, krajná záložníčka Frederika Kovaliková z MFK Ružomberok a útočníčka Andrea Bogorová zo Spartaka Myjava.