Hneď v prvý herný deň nadstavbovej časti, kedy odohrali svoje zápasy družstvá, ktoré hrajú v skupine o titul, sa v našich očiach zrodili prekvapenia. V prvom zápase ním bolo množstvo gólov v bránke sympaticky hrajúceho nováčika MFK Ružomberok, s ktorým sa baby zo Spartaka Myjava strelecky „nemaznali“. Druhým bola remíza aktuálneho lídra tabuľky ŠK Slovan Bratislava na ihrisku druhého nováčika Unionu Nové Zámky, pričom Belasé si bod zachránili až v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Druhý víkendový deň boli na programe zápasy tímov skupiny o udržanie sa. V prvom zamrzelo, že na zápas medzi Duklou Banská Bystrica a Nitrou nebol delegovaný žiadny rozhodca, čo je na najvyššiu ženskú ligu značná komplikácia, nehovoriac o tom, že prebiehajú „boje“ o záchranu. Je férové pre obidve strany mať na zápase všetkých troch rozhodcov a táto informácia zo zápasu bez hlavného arbitra nás zamrzela.

Spartak Myjava 8:0 MFK Ružomberok

Ella Glatzová (Spartak Myjava): „Do zápasu sme vstúpili sebavedomo a už na začiatku sa nám podarilo súperky ubehať. Celý zápas bol prakticky v našej réžii, Ružomberčanky sme do ničoho vážneho nepustili. Kombinovali sme a dali pekné góly. To, že nám nový herný systém vyhovuje, sa prejavilo už aj v koncovke. Myslím, že prvý zápas nadstavby nemohol dopadnúť lepšie, cítime sa skvele a tešíme sa na ďalšie zápasy.

Valéria Krivačková (MFK Ružomberok): „Do prvého zápasu nadstavbovej časti sme nastúpili v pomerne oklieštenej zostave, keď viacero našich opôr tímu s nami nemohlo vycestovať pre zranenie, zraz, či chorobu. Od začiatku to bol pre nás fyzicky náročný zápas. Súper vyhral každý súboj, prevýšil nás držaním lopty a aj strelami na bránu, čo sa odrazilo na konečnom výsledku. Avšak takéto prehry nás poučia, posilnia a zomknú a my budeme ďalej bojovať o čo najlepšie výsledky v skupine o titul, kde ešte stále máme čo ukázať.

FC Union Nové Zámky 1:1 ŠK Slovan Bratislava

Kristína Tipulová (ŠK Slovan Bratislava): „Bol to pre nás ťažký zápas, pretože super nás zaskočil, dal nám gól hneď v úvode a my sme museli vyrovnať. Nedarilo sa nám presadiť cez súperovu obranu a ako ubiehal čas, boli sme čím viac nervóznejšie a frustrovanejšie, z čoho plynulo to, že sme sa nevedeli poriadne sústrediť na zakončenie a keď sme aj zakončili, boli to nepresné alebo slabé strely. Nakoniec sa nám podarilo aspoň vyrovnať, ale z našej strany to nebol určite dobrý výkon.“

MFK Dukla Banská Bystrica 5:2 FC Nitra

Juliana Šimová (MFK Dukla Banská Bystrica): „Na zápas proti Nitre sme nastupovali s jasným cieľom poraziť súpera. Nerozhodila nás ani neprítomnosť rozhodcu, ktorý prišiel po dvadsiatich minútach hry. Po neustálom tlaku a mnohých strelách sme sa v 40. minúte dočkali prvého gólu a dostali sme sa do vedenia. Do polčasu sme skórovali ešte raz. Druhá polovica hracieho času priniesla góly aj na súperovej strane. Hrali sme ofenzívnejšie a dlhé lopty prechádzali za našu obranu, čím sa súper dostával do príležitostí. Zápas sme si ale užili a z ihriska sme odchádzali s dobrým pocitom. Mrzí nás ale, že súper nemal kompletnú jedenástku a bol oslabený o jedného hráča.

Petra Brndiarová (FC Nitra): „Do zápasu sme vstúpili pomerne nervózne kvôli situácii, ktorá nastala tesne pred zápasom. Neboli delegované osoby a rozhodca, ktorého zavolali, ktorý nám nakoniec pískal zápas, meškal 25 minút. Začali sme teda bez neho po vzájomnej dohode, že bude pískať zatiaľ tréner z Bystrice, no myslím si, že nás jednostranné pískanie proti nám rozhodilo. Penalta, ktorá mala byť odpískaná po ruke v domácej šestnástke, bola odignorovaná a kvôli nekvalitnému kamerovému záznamu to nie je vidieť. Keďže veľa našich opôr je zranených, hrali sme v celkom oklieštenej zostave. Povedala by som, že aj napriek tomu, to bol vyrovnaný zápas. Snažili sme sa dorovnať zápas, čo sa nám aj podarilo, ale za individuálne chyby sme dostali góly.

FC Petržalka 5:2 AS Trenčín

Sabína Krčová (FC Petržalka): „Do zápasu s Trenčínom sme išli s cieľom získať naše prvé tri body v tomto roku. Prvých 15 minút to bolo na ihrisku cítiť, hrali sme aktívne. Potom prišiel z našej strany herný útlm, ktorý sme ale ukončili vsieteným gólom. Hneď na to prišiel náš rýchly druhý gól. Po rohovom kope súperky “zdramatizovali” hru vsieteným gólom na 2:1. V druhom polčase prevažovala naša tímová hra, vypracovali sme si veľa príležitostí a strelili sme ďalšie 3 góly. Súperky sa dostali do niekoľkých šancí, ale podarilo sa im už len znížiť konečný stav na 5:2. Konečne sa prejavila naša bojovnosť na ihrisku aj na výsledku a získali sme plný počet bodov.“

Michaela Hozáková (AS Trenčín): „Do zápasu sme vstúpili s tým, že si ho ideme odmakať, s cieľom získať body, čo sa nám zo začiatku celkom aj darilo. Hrali sme útočný futbal, len bohužiaľ neprišiel z našej strany gól. Ku koncu prvého polčasu sme dostali dva smolné góly a nám sa do hvizdu rozhodcu podarilo len znížiť na 2:1. Druhý polčas sme hrali kombinačne, ale po individuálnych chybách sme opäť dostali góly. Myslím si, že sme hrali dobre a že aj napriek výsledku a súperovej kvalite, sme boli lepším tímom, ktorý bojoval až do poslednej minúty zápasu.

Do 11-tky kola podľa Esencie hry sa dostala brankárka Zsófia Hatyina z FC Union Nové Zámky, obrankyňa Michaela Mašurová z MFK Ružomberok, obrankyňa Emilija Poniger z FC Petržalka, obrankyňa Viktória Čeriová z ŠK Slovan Bratislava, krajná záložníčka Katarína Vredíková a stredná záložníčka Kristína Panáková zo Spartaka Myjava, stredná záložníčka Karina Zušťáková z FC Petržalka, stredná záložníčka Laura Harušťáková z AS Trenčín, Lenka Mazúchová z FC Nitra, útočníčka Andrea Bogorová zo Spartaka Myjava a útočníčka Adriana Briššová z MFK Dukla Banská Bystrica.