Tak ako Martinove oči plakali na tlačovej konferencii, tak momentálne plačú naše srdcia.

Martin Škrtel odohrá v sobotu (21.5.2022) svoj posledný zápas kariéry. Legenda slovenského futbalu ukončí kariéru po dlhých dvadsiatich rokoch na domácej scéne. Jeho posledný zápas bude na štadióne Antona Malatinského v Trnave, keď jeho Spartak vyzve v poslednom kole Fortuna ligy Dunajskú Stredu. Martin Škrtel prišiel do Trnavy na začiatku sezóny a so Spartakom sa mu podarilo vyhrať Slovnaft cup. V minulosti obliekal dresy AS Trenčín, Zenitu Petrohrad, FC Liverpool, Fenerbahce Istanbul, Atalanty či Basakserihu. Bývalý kapitán reprezentácie Slovenska si zahral aj na MS a ME. Škrtel zanechal v slovenskom futbale obrovskú stopu. Štvornasobný víťaz ankety futbalista roka na Slovensku. V minulosti jeho spoluhráč z FC Liverpool Luis Suarez vyhlásil, že je to najlepší obranca s akým kedy hral.

Martina Škrtela posledné roky trápila achilovka, no situáciu na základe ktorej musí ukončiť kariéru vyhrotil bolestivý chrbát. Podľa slov Martina Škrtela sa v poslednom období potýka s obrovskými bolesťami, ktoré ho obmedzujú už aj v bežnom živote.

Martin Škrtel má prepojenie aj na Esenciu hry. Práve šepkanie návratu Martina Škrtela dalo impulz založiť portál Esencia hry.

Prvý príspevok IG profilu @esencia_hry

#37 LEGENDA ĎAKUJEME !!!