35-ročný stredný záložník Juraj Kucka sa vracia po trinástich rokoch na slovenské ligové trávniky, kde bude hájiť farby klubu ŠK Slovan Bratislava. Naposledy pôsobil v slovenskej lige v klube MFK Ružomberok v sezóne 2008/2009. S klubom ŠK Slovan Bratislava uzatvoril 2-ročnú zmluvu, keď prišiel do klubu ako voľný hráč po ukončení kontraktu v talianskom klube FC Parma. Minulú sezónu pôsobil v anglickej Premier League, keď pôsobil vo Watforde. V sezóne 2021/2022 nastúpil do 26 zápasov v Premier League a do 1 zápasu v FA Cupe za Watford.

Juraj Kucka v drese MFK Ružomberok
Kuco v drese posledného zamestnávateľa FC Watford

Juraj Kucka je momentálne 90-násobný slovenský reprezentant, ktorý dlhodobo nosí za národný tím na drese číslo 19 s prezývkou Kuco. Túto prezývku bude nosiť aj na drese v klube ŠK Slovan Bratislava počas aktuálnej sezóny, kde bude nosiť číslo 33, ktoré je pre neho tradičné počas jeho klubovej kariéry.

Gólová radosť v reprezentačnom drese
Zdroj: Instagram @skslovanbrstislava

,,Aj pre mňa je veľmi pekný pocit vrátiť sa na Slovensko, kde to všetko začalo. Veľmi sa teším na túto spoluprácu a ďakujem za ponúknutú príležitosť. Verím, že všetko v našej spolupráci bude fungovať a dosiahneme tie najvyššie ciele, ktoré máme.“ Okomentoval svoj návrat na Slovensko Juraj Kucka.

„Hráme pre ľudí, aby ich chodilo čo najviac. My ich musíme prilákať výkonmi, a to opäť nehovorím o sebe či jednotlivcoch, ale o nás ako tíme. Ak to na ihrisku dokážeme, tak ich prilákame a bude ich baviť pozerať sa na našu hru. Verím, že prilákame čo najviac fanúšikov.“ Vyjadril svoju túžbu voči fanúšikom Juraj Kucka.

Zároveň by sme touto cestou chceli aj privítať Juraja Kucka naspäť na ligových trávnikoch, popriať mu pevné zdravie a zároveň, aby prinášal radosť aj nám fanúšikom futbalu vo Fortuna lige.

Kuco v drese AC Milan

WELCOME KUCO https://youtu.be/xyfVhhslJB4