23-ročný útočník Eric Ramírez prichádza na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup z Dynama Kyjev do klubu ŠK Slovan Bratislava. Naposledy pôsobil v slovenskej lige v klube FC DAC 1904 Dunajská Streda v sezóne 2020/2021, keď po skončení sezóny bol druhým najlepším strelcom ligy so 16 gólmi. Minulú sezónu pôsobil v španielskej druhej najvyššej súťaži La Liga 2, keď hosťoval v tíme Sporting Gijón.

Eric Ramírez v drese Sportingu Gijón, foto: Real Sporting

V klube ŠK Slovan Bratislava počas aktuálnej sezóny bude nosiť číslo 24, ktoré nosil vo svojej kariére v kluboch MFK Karviná Sporting Gijón.

Eric Ramírez predstavený ako nová posila Slovanu, foto: ŠK Slovan Bratislava

Eric Ramírez okrem toho, že si na Slovensku vybudoval renomé výborného útočníka, tak počas pôsobenia v Dunajskej Strede dostal aj prvú pozvánku do národného tímu Venezuely. Za reprezentáciu Venezuely má odohraných 8 zápasov v priebehu, ktorých strelil 1 gól proti reprezentácii Brazílie.

Eric Ramírez za prezentáciu Venezuely proti Brazílii, foto: ČTK/AP

Erica Ramíreza si môžu slovenskí fanúšikovia pamätať z jeho predchádzajúcich klubov FK Senica FC DAC 1904 Dunajská Streda. Za Senicu síce stihol nastúpiť iba do 15 súťažných zápasov počas svojho hosťovania z klubu MFK Karviná, ale tento počet zápasov využil naplno a z hľadiska produktivity zaznamenal 9 gólov a 4 asistencie. V drese Dunajskej Stredy pôsobil 2 sezóny, v ktorých odohral 68 zápasov vo všetkých súťažiach a zaznamenal 28 gólov a 11 asistencií.

Eric Ramírez v drese FK Senica, foto: FK Senica
Eric Ramírez v drese FC DAC 1904 Dunajská Streda, foto: DAC 1904

„Som veľmi šťastný. Na Slovensku sa mi hralo vždy výborne, darilo sa mi, dával som góly. Poznám ligu a hráčov. Viacero hráčov v Slovane si pamätám ako súperov, no toto je jednoducho futbal a život. Dnes sme sa v kabíne spoločne zvítali a chalani ma prijali naozaj veľmi dobre. Na Tehelnom poli som sa vždy cítil dobre, aj keď to tu z pohľadu hráča hosťujúceho tímu nikdy nebolo ľahké (úsmev). Teraz je to môj domov a urobím všetko pre to, aby sa nám darilo. Potrebujem a chcem na sebe pracovať, ešte sa zlepšiť a pomôcť Slovanu. To je pre mňa najdôležitejší cieľ,“ vyhlásil  Eric Ramírez.