30.ročník Fortuna ligy neodštartoval pre AS Trenčín ideálne. Po troch kolách vyšli gólovo naprázdno, preto Trenčania museli ísť v zápase s Michalovcami jasne za víťazstvom. Minulý týždeň prekvapila futbalovú verejnosť aj správa o ukončení spolupráce s hlavným trénerom Petrom Hyballom. Vedenie mužstva dočasne prebral Marián Zimen.

Zápas od začiatku nabral atraktívny charakter, už v 4.minúte domáci viedli. Lucas Demitra poslal presný center na hlavu Artura Gajdoša – 1:0. Sporný moment nastal v 14.minúte na opačnej strane, kde aktívny Marcin mieril s loptou do vápna, Madu ho dohral, avšak rozhodca pokutový kop nenariadil a v hre sa pokračovalo. O dve minúty neskôr, v prerušení hry si situáciu spätne pozrel v systéme VAR. Po prezretí ukázal jasne na biely bod. Loptu si pripravil Adler Da Silva, ktorý vypálil k ľavej strane a vyrovnal tak score zápasu – 1:1. Žltou kartou bol napomínaný hosťujúci hráč Alejandro Mendez. Michalovce zaznamenali v 23.minúte výbornú kombinačnú akciu, ktorá pomýlila obranu AS a Adler Da Silva mohol pridať svoj druhý gól. Pri snahe loptu umiestniť tesne minul bránu. Trenčania nezaháľali, po peknej strele z kopačky Soaresa sa mohlo score meniť, avšak Kozhukhar sa blysol perfektným reflexným zákrokom. Koncom prvého polčasu prišlo k zaujímavej štandardke na strane domácich, Lavrinčíkmieril tesne nad brvno michalovskej brány. Hostia loptu získali a išli do rýchleho brejku, ale Adler Da Silva svoju šancu opäť nevyužil. O pár minút neskôr bol napomínaný žltou kartou. Rozhodca pridal k riadnemu hraciemu času štyri minúty.

Druhý polčas začali aktívnejšie hroziť domáci, v 55.minúte Gajdoš šikovne zatočil priamy kop, ktorý zaletel do vápna a prvý bol pri lopte Stojsavljevič, v páde trafil tyč Kozhukharovej brány. Neskôr došlo k prvému striedaniu domácich, z ihriska odišiel strelec prvého gólu Artur Gajdoš a nahradil ho Rahim Ibrahim. Trenčiansky tlak priniesol opäť gól. Kingsley Madu sa predviedol krásnou strelou z 18stich metrov – 2:1. V 70.minúte došlo k trojnásobnému striedaniu na strane hostí, z ihriska odišiel Brain Peña Perez – Vico, nahradil ho Matúš Begala, ihrisko opustil aj Wisdom Kanu, prišiel Lukáš Jánošík, a do tretice bol striedaný Tibor Slebodník a na jeho miesto vybehol Igor Žofčák. Emócie pribúdali, hostia začali s väčšou útočnou snahou, naopak pre AS sa otvárali nové možnosti na brejky. Koniec zápasu patril jasne Trenčínu, v nadstavenom čase mali hneď dve sľubné príležitosti, jednu využiť nedokázali, proti bol ľavý obranca Alejandro Mendez. V poslednej minúte zápasu prišiel posledný klinec do michalovskej rakvy. V úniku 2 na 1 prihral Letenay striedajúcemu Kelvinovi Piresovi, a ten spoza šestnástky presne trafil na konečných – 3:1.