Nedeľa, 14.8.2022 – 18:00 – Mestský futbalový štadión Michalovce

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava, 0:4 (0:1)

MFK Zemplín Michalovce: Kožuchar – Kotula, Jeřábek, Vaško, Mendez – Perez – Vico, Begala (C), Slebodník – Marcin, Da Silva, Jánošík.
Trenér: Norbert Hrnčár.

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Paur – Mikovič (C), Savvidis, Štefánik – Daniel, Boateng, Bamidele Isa.
Trenér: Michal Gašparík.

Rozhodca: Erik Gemzický

Striedania:  46.minúta Slebodník – Kanu W., Jánošík – Petrík D., Boateng – Ristovski M.

68.minúta Paur – Tumma G., Daniel – Azevedo

73.minúta Pena – Shimamura Y.

76.minúta Koštrna – Čurma M., Mikovič – Bolaji K.

80.minúta Marcin – Žofčák I., Kotula – Magda D.

Žlté karty: 47.minúta – Jakub Paur, FC Spartak Trnava

Góly: 1. Jakub Paur, 63. Samuel Štefánik, 73. Bamidele Yusuf, 79. Milan Ristovski

Diváci: 1837

Prvý polčas sa začal naozaj prekvapivo, keď už v 33.sekunde zápasu otvoril skóre hosťujúci JAKUB PAUR po prihrávke od Štefánika – 0:1. Michalovce si uvedomovali tlak, ktorý sa na nich vyvíjal už od 1. minúty a tak začali hroziť. Razantná strela Briana Peñu avšak letela ďalej od pravej žrde. Zápas začal naberať na atraktivite. V 25.minúte brankár Kozhukhar zasahoval na dvakrát, najprv po strele Daniela a neskôr po dorážke od aktívneho Paura. Pekný futbalový moment. Záver polčasu patril hosťom, Savvidisovu hlavičku zastavila spojnica, Danielovu strelu vyrazil Kozhukhar, ktorý ešte dokázal zneškodniť Štetinov pokus.

Do druhého polčasu išli domáci s jasným cieľom. Príležitosť mali pri dvoch rohových kopoch v krátkom slede, ale ani Brian Pena nedokázal loptu umiestniť do Takáčovej brány. V 63.minúte SAMUEL ŠTEFÁNIK potrestal chyby domácich hráčov, Jeřábeka a Kozhukhara, a zvýšil tak vedenie Spartaka – 0:2. O pár minút na to prišiel krásny center od Azeveda a BAMIDELE YUSUF hlavičkou zmenil score stretnutia – 0:3. Zemplínčaniaúplne vyhoreli a 10 minút pred koncom dostali aj svoj štvrtý gól, ktorý prišiel z kopačky MILANA RISTOVSKIHO – 0:4. Michalovce sa už viac-menej iba trápili, a preto hlavný arbiter ukončil zápas, v ktorom si Trnava napravila chuť po vypadnutí z pohárovej Európy.