Po náročnejšom anglickom týždni pokračuje Demišport liga 4. kolom počas tohto víkendu.

Myjavčanky však včera (18.8.) odohrali prvý zápas Ligy Majstrov na štadióne Mitar Mićo Goleš, v ktorom narazili na domáce baby z FK Breznica. Zápas nezačal výsledkovo úplne podľa predstáv, keď už v 20. minúte naše baby prehrávali 2:0. Nezvesili však hlavy, ba dá sa povedať, že ich to ešte viac nakoplo. Už v 26. minúte vyrovnávala Laura Retkesová po prihrávke od Andrei Bogorovej. Do druhého polčasu sa teda nastupovalo so stavom 2:1. V 76. minúte si Andrea Bogorová vybojovala pokutový kop, ktorý sama premenila a stav vyrovnala. Mnohí by povedali, že sa týmto gólom začínalo akoby v zápase odznovu, nebolo to však úplne tak. Myjavčanky pokračovali v kvalitnom a bojovnom výkone, na oko diváka viedli hru, čo prinieslo svoje ovocie v 86. minúte, v podobe tretieho gólu z kopačky Laury Retkesovej, ktorá po prihrávke od Dominiky Kucharčíkovej vyzvŕtala domácu obrankyňu a na jej strelu si domáca brankárka nesiahla. Radosť báb bola na mieste a zápas si následne ukontrolovali do víťazného konca, kedy sa nadstavovalo ešte šesť minút. V nasledujúcom zápase natrafia na albánsky tím KF Vllaznia.

Čo sa týka našej ligy, logicky majú Myjavčanky s Novými Zámkami 4. kolo posunuté na neskoršie obdobie. Rovnako tak je aj pri Petržalke s GFC regionálnou akadémiou. Ďalší náročný zápas čaká mladučké Šošonky, pretože na domácom trávniku privítajú Slovan. Zaujímavý zápas nás čaká v Trnave, kde vycestuje Trenčín. Prinesie toto kolo ďalšie víťazstvo Trnavy a potiahne tak líderskú šnúru? A čo sa udeje pod Čebraťom? Podarí sa Ružomberčankám udržať si body doma v súboji s Duklou? To sa dozvieme už zajtra.