Fortuna liga – 6. kolo

Sobota 20.08.2022 – 18:00 – Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0)

Góly: 16. Erik Daniel, 46. Martin Mikovič, 55. Martin Bukata – 53. Ion Nicolaescu

Žlté karty: 15. Sebastián Kóša, 24. Martin Mikovič – 72. Milan Dimun, 86. Zsolt Kalmár

Červené karty: 58. Martin Mikovič

Diváci: 3 879 divákov

Zostava FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Bukata (90. Čurma), Štefánik (73. Paur) – Daniel (61. Tumma), Boateng (73. Ristovski), Yusuf (61. Bolaji)

Zostava FC DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Risvanis (68. Brunetti), Muhamedbegovič (46. Cigaņiks) – Balogh, Káčer, Dimun (79. Kalmár) – Veselovský (79. Szánthó), Krstović, Ramadan (46. Nicolaescu)

Nástup obidvoch tímov na ihrisku, foto: Lelkes Ernő

V sobotu 20.8.2022 o 18:00 sa začal zápas 6. kola Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a FC DAC 1904 Dunajská Streda na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. O ofenzívu bílych andelov sa staralo trio Daniel, Boateng a Yusuf a ofenzíva Dunajskej Stredy bola tiež pomerne zaujímavá, pretože sa v nej predstavilo trio Ramadan, Krstović a Veselovský. Pre Ammara Ramadana išlo o pomerne špecifický zápas, pretože ešte v minulej sezóne pôsobil práve v Trnave, kde vyhral aj Slovnaft Cup, ale po skončení minulej sezóny sa mu skončilo hosťovanie a siahol po ňom z Ferencvárosu práve tím zo Žitného ostrova – FC DAC 1904 Dunajská Streda, kde odišiel v lete na prestup. Okrem špecifickosti zápasu pre Ammara Ramadana sa tento zápas môže nazývať aj ako krajské derby, lebo Trnava, ale aj Dunajská Streda ležia v Trnavskom kraji. Trnava do zápasu proti Dunajskej Strede výborne vykročila a v priebehu celého zápasu si ustrážili svojou hrou zisk 3 bodov, nedala súperovi väčšiu príležitosť k obratu a predviedli výborný kolektívny výkon.

Ammar Ramadan v súboji s Martinom Mikovičom, foto: Lelkes Ernő

GÓLOVÉ MOMENTY

V 16. minúte Kyriakos Savvidis poslal center z vlastnej polovice na rozbehnutého Erika Daniela, ktorý si vyviezol loptu do súperovej šestnástky a strelou z uhla prekonáva brankára Veszelinova – 1:0.

V 46. minúte zahral rohový kop Štefánik, ktorý našiel prihrávkou po zemi na hranici šestnástky Martina Mikoviča, ktorému prvú strelu zblokovali, ale z odrazenej lopty sa už po druhýkrát nemýlil a zvyšuje vedenie Trnavy – 2:0.

V 53. minúte Dominik Veselovský vyslal center do päťky, kde sa nepodarilo Boatengovi odkopnúť loptu a dostal ju iba pred Iona Nicolaesca, ktorý prekonal brankára Takáča z bezprostrednej blízkosti – 2:1.

V 55. minúte vyrazil brankár Veszelinov strelu Erika Daniela pred Bamidelem Yusufom, ktorý sa neulakomil na strelu, ale prihral v šestnástke Martinovi Bukatovi, ktorý dostal Spartak opäť do dvojgólového vedenia – 3:1.

Radosť Martina Mikoviča po góle na 2:0, foto: FC Spartak Trnava | Lucas Grinaj