V uplynulom víkende sa nám odohralo neúplne 4. kolo Demišport ligy. Zápas mala preložený Myjava s Novými Zámkami, nakoľko Myjavčanky odohrali dve kolá Ligy Majstrov, ale taktiež aj Petržalka s GFC regionálnou akadémiou a to v dôsledku pozitívnych testov na Covid-19 v domácom tíme.

Napriek tomu sme mohli byť svedkami ďalších 9tich gólov v bránke Žiliny od Slovana. Ružomberok zdolal doma Banskú Bystricu tesným rozdielom 1:0. Trnava si hladko poradila s Trenčínom 6:1 a je stále na čele tabuľky s plným bodovým ziskom.

MFK Ružomberok 1:0 MFK Dukla Banská Bystrica

Jana Maslová (MFK Ružomberok): “Do zápasu sme vošli s vyššími kvalitami, ktoré sme však nevedeli adekvátne predviesť. Po mnohých nepresnostiach sme výrazne súpera neohrozili, napriek tomu, že súboj sa väčšinou odohrával na ich polovici. V druhom polčase sme zmenili nasadenie a spolu sme sa dostali do tlaku, ktorý sa pretavil do jednogólového vedenia. Toto vedenie sme si už do konca zápasu postrážili a získali ďalšie cenné tri body.”

Lenka Mazúchová (MFK Dukla Banská Bystrica): “Zápas bol vyrovnaný a vyvíjal sa poväčšine v strede ihriska. Keďže nám chýbalo pár hráčok zo základnej zostavy kvôli chorobe, tak sme museli hrať s novou obrannou formáciou. Týmto by som chcela pochváliť moju spoluhráčku Lýdiu Čiernikovú, ktorá na kraji obrany hrala po prvýkrát, no aj napriek tomu predviedla skvelý výkon. Som prekvapená, ako nám obrana fungovala. Mali sme pár šancí, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Súper hral celý čas bojovne, čo sa im aj vyplatilo a v 59. minúte sme inkasovali smolný gól, ktorý určite zamrzí, no napriek tomu sme bojovali jedna za druhú až do konca zápasu. Bohužiaľ sa nám to nevydarilo, chýbalo nám kúsok šťastia a tak sme z Ružomberka odchádzali bez bodového zisku.”

Hráčky zápasu: Bianka Bruníková a Darina Hrúziková – MFK Ružomberok, Lýdia Čierniková a Adriana Briššová – MFK Dukla Banská Bystrica.

FC Spartak Trnava 6:1 AS Trenčín

Paulína Tonkovičová (FC Spartak Trnava): “Do zápasu s Trenčínom sme nastúpili sebavedomo a snažili sme sa o rýchly gól pomocou vysokého napádania, ktoré sme tvorili na súperovej polovici. Prvý gól sa nám podarilo streliť z rohového kopu hneď v 7. minúte, vďaka hlavičke Mudrákovej. Chvíľu sme váhali a súper mal pár šancí, ktoré však naša obrana úspešne zvládla a po druhom a treťom góle sme hrali s oveľa väčším kľudom na lopte. Mali sme veľmi veľa útočných akcií a prienikov, ktoré sme premieňali alebo sme zasiahli konštrukciu brány. Do zápasu sme preniesli mnoho vecí z tréningov, ktoré nám vyšli a vďaka ktorým môžeme pokračovať v našej víťaznej vlne.”

Katarína Škultétyová (AS Trenčín): “Do zápasu proti Trnave sme vstúpili s tým, že chceme z neho vyťažiť 3 body. Vedeli sme, že proti nám nastúpi silný a kvalitný súper, toho sme sa však nezľakli. Bohužiaľ to ale počas zápasu nešlo podľa našich predstáv. Nedokázali sme si vytvoriť dostatočne veľa šancí na to, aby sme skórovali. Súper ťažil najmä z našich zbytočných chýb, ktoré sa nám aj stali osudnými. Po polčase, aj keď sme už však prehrávali 0:3, sme sa stále snažili hrať ako za stavu 0:0 a so vztýčenou hlavou napraviť naše zbytočné chyby. Nakoniec sa nám ku koncu zápasu podarilo streliť aspoň jeden gól a to zásluhou hráčky Elisy Kunkovej.”

Hráčky zápasu: Paulína Tonkovičová a Michaela Martišková – FC Spartak Trnava, Sára Straková a Zora Obertová – AS Trenčín.

MŠK Žilina 0:9 ŠK Slovan Bratislava

Alžbeta Kekelyová (MŠK Žilina): “Favorit dnešného zápasu bol od začiatku jasný, ale myslím, že sme súpera prekvapili. Po viacerých zraneniach v našom tíme sme nastúpili v zmenenej obrannej zostave a celkom sa nám darilo držať so súperom 1. polčas krok. Po 60tich minútach nám však dochádzali sily a po viacerých chybách sme inkasovali góly. Napriek tomu naše dievčatá nič Slovanistkám nedarovali zadarmo a snažili sa ísť do každého súboja naplno. Niektoré hráčky Žiliny si na konci zápasu siahali na dno svojich síl, ale napriek tomu dobojovali zápas so vztýčenou hlavou.”

Natália Botková (ŠK Slovan Bratislava): “Do Žiliny sme si šli po víťazstvo a 3 body. Dostali sme nové pokyny od trénera vzhľadom k taktike, čo sa ukázalo už na začiatku zápasu, keď sme sa nie raz mohli dostať do vedenia. Chýbala nám presnosť v zakončení, čo sa ukázalo len na 3 góloch v prvom polčase. Druhý polčas sa odohrával hlavne na polovici súpera a po väčšom dôraze v zakončení sa nám podarilo navýšiť vedenie. Súper sa určite nevzdal, bol bojovný a mal snahu o kombinačnú hru.”

Hráčky zápasu: Alžbeta Blahová a Alžbeta Kekelyová – MŠK Žilina, Lucia Droppová a Natália Látal – ŠK Slovan Bratislava.

FC Union Nové Zámky 0:7 Spartak Myjava

Monika Pirťanová (Spartak Myjava): “Zápas s Novými Zámkami sme zvládli veľmi dobre. Celý zápas sme mali hernú prevahu, súperky sme do ničoho nepustili, snažili sme sa hrať kombinačný futbal, niekedy nám však chýbala väčšia sústredenosť vo finálnej fáze. Druhý polčas nám striedajúce hráčky pomohli oživiť hru.

Hráčky zápasu: Alica Turanová – FC Union Nové Zámky, Katarína Vredíková – Spartak Myjava.

SLOVENSKÝ POHÁR ŽIEN

Už tento týždeň, v stredu 24.8.2022, náš čakajú zápasy prvého kola Slovenského pohára žien, do ktorého sa prihlásilo 16 tímov. Opäť to pre naše futbalistky predstavuje o niečo náročnejších 7 dní, v ktorých spolu odohrajú 2 ligové kola (4. a 5.) a jedno pohárové stretnutie.