8.kolo
MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok, 31.8.2022, 18:00 Mestský futbalový štadión Michalovce

Zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Begala, Njie, Perez – Vico – Žofčák (C), Da Silva, Marcin.
Náhradníci: Kožuchar – Jánošík, Kanu, Magda, Petrík, Slebodník, Vaško, Volanakis, Záhradník.
Trenér: Norbert Hrnčár.

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mojžiš, Maslo (C), Madleňák – Tučný, Halabrín, Gerec – Lichý – Kelemen, Regáli.
Náhradníci: Krajčírik – Dopater, Chrien, Luterán, Macejko, Malý, Mrva, Rakyta, Selecký.
Trenér: Peter Struhár.

Rozhodca: Ochotnický

Žlté karty: 33.minúta Oliver Luterán (Ruž.), 67.minúta Marko Kelemen (Ruž.), 80.minúta Martin Chrien (Ruž.), 87.minúta Tibor Slebodník (Mich.)

Hneď v druhej minúte zápasu došlo k obrovskej šanci domáceho celku. Center Žofčáka tečoval Ranko na hlavu michalovského Njieho, ktorému chýbalo len zopár milimetrov k úspešnému zakončeniu. Z priameho kopu mohol otvoriť skóre zápasu hosťujúci kapitán Ján Maslo, brvno Szárazovej brány bolo proti. Tlak Ružomberčanov stúpal, gólovu šancu Štefana Gereca nádherne zlikvidoval domáci brankár, ktorý o pár minút neskôr opäť vychytal ružomberského strelca.

V druhom polčase, po rohovom kope, sa blysol výbornou bombou striedajúci Wisdom Kanu. Frühwald pravou nohou zneškodnil pokus, avšak osamotený MATÚŠ MARCIN vyčkal na zadnej žrdi a loptu napálil do brány bez asistencie – 1:0. Radosť Zemplínčanov netrvala dlho. Loptu zachytil hlavou exmichalovčan MARTIN REGÁLI, pre ktorého to bol tretí tohtoročný ligový gól – 1:1. Lukáš Jánošík poslal loptu do ohňa a vlastenca mohol zaznamenať hosťujúci Kelemen. O 15.minút na to pohrozil Štefan Gerec, ktorý mal na kopačke druhý ružomberský gól po tom, čo zmiatol ľavého obrancu Mendeza. Ku koncu zápasu mal šancu na zvýšenie skóre Michal Jeřabek, avšak ani jemu sa nepodarilo premeniť strelu na gól. Zápas skončil spravodlivou remízou.