Zápas 8.kola medzi Slovanom Bratislava a DAC Dunajská Streda mal nerozhodný výsledok 1:1. Na futbal sa dalo pozerať, veď sa proti sebe stretli dva momentálne najkvalitnejšie tímy ligy.

Čo však stojí za zmienku je opäť výkon rozhodcov v dôležitom zápase. Peter Ziemba ako hlavný rozhodca v zápase, zaujímavo posúdil dva sporné momenty.

V prvom, sa do nábehu za obranu dostal Nikola Krstović, ktorý sa rútil sám na brankára Chovana. V poslednom momente pred šestnástkou zasahoval Abena, ktorý Krstovića viditeľne pridržal a zmaril mu tak jasnú šancu.

V druhom prípade prišiel pokutový kop pre Slovan, keď bol odpískaný “faul” na Medvedeva. V minulých kolách sme za podobné situácie videli žlté karty pre útočiacich hráčov za simulovanie, tentokrát z toho bol pokutový kop. Mal byť, alebo nemal už posúďte sami. Slovanu to však zabezpečilo bodový zisk.

Za zmienku stojí aj polčasové video, ktoré však nie je jasným dôkazom, či sa jedná o určitú osobu. Tou by však mal byť generálny riaditeľ Richard Trutz (bývalý rozhodca), ktorý odchádzal z kabíny rozhodcov. Týmto však nechceme nikomu krivdiť a veríme, že sa vzniknutá situácia objasní.