V 7. kole najvyššej ženskej futbalovej súťaže sme mohli byť svedkami viacerých zaujímavých zápasov. Kolo nám otvorili hneď tri zápasy, odohrávajúce sa v sobotu v rovnakom čase. GFC regionálna akadémia si s predposlednými Novými Zámkami poradila 4:0. Dukla Banská Bystrica privítala doma Trenčianky, pričom zápas skončil výsledkom 4:2. Zápasom kola bol boj Belasých s Trnavou, kde sme očakávali remízový zápas, no napokon po bezgólovom prvom polčase si Slovanistky v druhom polčase po dvoch góloch Hrdličkovej a jednom vlastnom góle Mudrákovej zabezpečili dôležité víťazstvo 3:0. Poobede sa hralo krajské derby, kde na Marakanu zavítali baby spod Čebraťa a mladému kolektívu, doplnenému o pár opôr, nedali mnoho príležitosti na bodovanie. Zápas sa skončil 1:4. Je nutné podotknúť, že výkon Šošoniek sa každým kolom zlepšuje. Posledný zápas sa odohral v nedeľu, kde si Myjavčanky hladko poradili s Petržalkou 5:0.

GFC regionálna akadémia 4:0 FC Union Nové Zámky

Vanda Buláková (GFC regionálna akadémia): „Do zápasu sme nastúpili odhodlané získať 3 body a uhrať čo najlepší výsledok, avšak po množstve nepremenených saníc sme po prvom polčase vyhrávali len 1:0. V druhom polčase sme sa viac ukľudnili na lopte a vsietili ďalšie 3 góly.“

Hráčky zápasu: Viktória Tkáčiková a Katarína Košlabová – GFC regionálna akadémia

MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 AS Trenčín

Adriana Briššová (MFK Dukla Banská Bystrica): „V zápase s kvalitným súperom sme podali jeden z najlepších výkonov tejto sezóny. Do zápasu sme šli s jasným cieľom bodovať. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, s cieľom eliminovať ich stredové hráčky a s vysokým napádaním už od ich šestnástky. Darilo sa nám to z môjho pohľadu veľmi dobre, pretože sme si vytvorili veľa šancí, gól sa nám však podarilo streliť až po priamom kope. Zápas bol náročný aj kondične, pretože prebiehal vo vysokom tempe. Myslím si, že priebeh zápasu by bol jednoduchší, keby premieňame naše čisté šance a preto na tom určite musíme popracovať. Bol to síce náročný zápas, ale bojovným výkonom sme to dotiahli do víťazného konca, za čo všetkým spoluhráčkam ďakujem. V stredu nás čaká ďalší zápas a určite chceme nadviazať na výkon z tohto zápasu, aby sme ostali v prvej 5ke.“

Bianca Zbínová (AS Trenčín): „Do Banskej Bystrice sme pricestovali s tým, že si chceme domov priviesť všetky 3 body. Zápas sa v prvom polčase odohrával na oboch polkách, z našej strany prevládala hra po zemi, naopak super sa nás snažil prekonávať nákopmi na jednotlivé hráčky, čo sa mu nakoniec aj podarilo, najprv po štandardnej situácii a neskôr po zaváhaní našej brankárky. Snažili sme sa súperky dotlačiť do chýb a napádať ich, z čoho napokon aj vzišiel náš gól. Druhý polčas bol veľmi otvorený, naša hra sa zlepšila, súperky už neboli také efektívne, ako v prvom polčase, no výhru sme aj tak nedokázali obrátiť na našu stranu.“

Hráčky zápasu: Adriana Briššová – MFK Dukla Banská Bystrica, Sára Straková – AS Trenčín

ŠK Slovan Bratislava 3:0 FC Spartak Trnava

Natália Botková (ŠK Slovan Bratislava): „V sobotu sme na domácom ihrisku privítali Trnavu, na ktorú sme sa celý týždeň pripravovali. Od trénera sme dostali jasné pokyny k taktike, ktoré sme dodržiavali. Už na začiatku sme si vypracovali zopár šancí, ktoré sa nám nepodarilo premeniť. Súper nám hrozil najmä z protiútokov, ktoré skončili bez gólového zisku a tak sme šli do kabíny za stavu 0:0. Druhý polčas sa odohrával skôr na polovici súpera, boli sme dôraznejšie v zakončení, čo vyústilo v dva strelené góly a jeden vlastný gól pridala hráčka z Trnavy. Zo zápasu berieme zaslúžené tri body a už teraz sa pripravujeme na ďalší zápas.“

Hráčky zápasu: Dominika Rezeková – ŠK Slovan Bratislava, Soňa Servátková – FC Spartak Trnava

MŠK Žilina 1:4 MFK Ružomberok

Ivona Vančová (MŠK Žilina): „Do zápasu proti Ružomberku sme nastúpili s bojovnosťou a odhodlaním uhrať nejaké body. Prvý polčas nám úplne nevyšiel a nevedeli sme si vypracovať gólové šance, čo sa neskôr prejavilo inkasovanými gólmi po našich zbytočných chybách. Druhý polčas sme hru vylepšili, šance na gól sme ale nedokázali premeniť. Myslím si, že na to, aký sme mladý kolektív, baby majú veľký potenciál a keď zvládneme pretaviť tréningy do zápasov, zaslúžene výsledky sa dostavia.“

Mária Harezníková (MFK Ružomberok): „Prvý polčas sme nezačali úplne ideálne z našej strany, no podarilo sa nám po niekoľkých akciách konečne otvoriť skóre zápasu v 36. minúte po zaváhaní súperovej obrany. Do polčasu sme pridali ešte jeden gól z pokutového kopu, ktorý vybojovala Tatiana Sirejová. Druhý polčas sme chceli náskok zvýšiť, čo sa nám aj podarilo v 60. minúte, kedy sme zvýšili na 3:0. O 3 minúty neskôr ale súper odpovedal a znížil na 3:1. V 76. minúte padol posledný gól, ktorý nám spečatil víťazstvo. Do konca zápasu, aj keď bolo šancí na jednej aj druhej strane dosť, sme sa gólu nedočkali. Víťazstvo je podľa mňa zaslúžené a spravodlivo si odnášame 3 body.“

Hráčky zápasu: Alžbeta Kekelyová a Daniela Michalcová – MŠK Žilina, Valéria Krivačková a Ema Králiková – MFK Ružomberok

Spartak Myjava 5:0 FC Petržalka