V ôsmom kole Demišport ligy sa v predohrávke odohral bratislavský zápas, v ktorom Petržalka hostila Slovan Bratislava. Aktuálne belasé líderky tabuľky si po dvoch góloch pripísali ďalšie tri body. Následne sa v polovici tohto týždňa odohrali zvyšné štyri zápasy. Ružomberské ženy hostili vo svojom domovskom stánku v Ľubochni baby z Nových Zámkov. Minulú sezónu tieto dva celky súperili v nadstavbovej časti o 4. a 5. pozíciu, pričom Novozámčanky po ukončení sezóny na tom boli lepšie. Tentokrát sa im však nepodarilo bodovať, pretože zápas skončil výsledkom 5:1 pre domáce. Trenčianky odohrali určite náročný zápas proti Myjavčankám, ktoré si však po výsledku 0:3 odniesli všetky body domov. Trnavčanky privítali Žilinčanky, ktorým nič nedarovali, aj keď polčasový výsledok 1:0 po štandardnej situácii určite vzbudil pozornosť, no po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu už nebolo o čom – 5:0. Tiež sa odohral zápas v Banskej Bystrici, kde vycestovala GFC regionálna akadémia. Tá po prvom polčase síce viedla 0:1, no v tom druhom domáce zápas otočili až na 4:1.

MFK Ružomberok 5:1 FC Union Nové Zámky

AS Trenčín 0:3 Spartak Myjava

Nina Huťová (AS Trenčín): “Zápas začal v pomerne rýchlom tempe a nasadení. Obe strany sme mali niekoľko šancí hneď na úvod. Myjava bola v počte striel na bránu dominantnejšia a v 42. minúte sa im podarilo streliť prvý gól. Do druhého polčasu sme opäť oba tímy nastúpili s mnohými šancami. Škoda množstva našich nepremenených šancí (najmä breakov) z ktorých sme mohli vyťažiť viac a zmeniť priebeh hry. Druhý a tretí gól prišiel v priebehu šiestich minút a z toho sme sa už nespamätali.”

Natália Čermáková (Spartak Myjava): “Do zápasu s Trenčínom sme od začiatku nastúpili zodpovedne. Snažili sme sa hrať podľa pokynov trénerky. Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou. Prvý polčas sme sa nevedeli strelecky presadiť, chýbala efektivita v zakončení. Striedanie Andy Bogorovej nám ku koncu prvého polčasu prinieslo gól. Do druhého polčasu sme nastúpili efektívnejšie. V rozpätí desiatich minút sme dokázali streliť dva góly. Do konca zápasu sa nám už nepodarilo skórovať. Do budúcich zápasov, by sme určite chceli viac zapracovať na koncovke.

Hráčky zápasu: Sára Straková a Simona Levaiová – AS Trenčín, Katarína Vredíková – Spartak Myjava

FC Spartak Trnava 5:0 MŠK Žilina

Lenka Čoknayová (FC Spartak Trnava): “Do zápasu so Žilinou sme šli s jasným cieľom a to získať 3 body. Postavenie v tabuľke hovorilo samo za seba, avšak mám pocit, že sme sa prvý polčas súperovi hrou prispôsobili, a tak sme do šatne odchádzali len za stavu 1:0, čo nebolo podľa našich predstáv. Súperky druhý polčas kondične odišli, my sme sa snažili hrať sústredenejší a lepší futbal, čo sa v závere vyplatilo a skóre sme zdvihli na 5:0.”

Miriam Högerová (MŠK Žilina): “Do zápasu sme išli s cieľom súperovi nič nedarovať a hrať odvážny futbal. V prvom polčase sa nám darilo udržať tlak súpera, ale bohužiaľ, dostali sme nešťastný gól po štandardnej situácii. Nechýbali tvrdé súboje z oboch strán a napätá atmosféra. Streliť gól sa nám v druhom polčase nepodarilo, súper však ukázal svoje kvality a skóroval ešte štyrikrát. Myslím, že sa nemáme za čo hanbiť. Ukázali sme že futbal vieme hrať aj proti kvalitnému súperovi a pomaly ale isto začína byť vidno pokroky oproti začiatku sezóny. Som na baby hrdá a verím že keď takto budeme pokračovať, výsledky prídu.”

Hráčky zápasu: Alžbeta Kekelyová a Barbora Možitíková – MŠK Žilina, Klaudia Tyčiaková a Patrícia Mudráková – FC Spartak Trnava

MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 GFC regionálna akadémia

Monika Havranová (MFK Dukla Banská Bystrica): “Napriek nášmu nie veľmi presvedčivému výkonu z prvého polčasu sa nám podarilo súpera zlomiť už v úvodnej desaťminútovke druhého polčasu a na rozdiel od posledných dvoch zápasov sme tak tento zápas mohli dohrávať vo väčšom pokoji. Súper však najmä v prvom polčase predviedol svoju kvalitu, keď sme sa len s ťažkosťami dokázali presadiť cez ich skúsenú obranu, takisto bol nebezpečný aj na našej polovici, čo vyústilo do inkasovaného gólu. Som veľmi rada, že sme zvládli i tento zápas a teším sa zo svojho prvého streleného gólu v drese Dukly.

Katarína Košlabová (GFC regionálna akadémia): “Úvod začali aktívnejšie domáce hráčky, pričom hrozili hlavne strelami z väčších vzdialeností. My sme sa snažili hrať organizovane a vyrážať do rýchlych protiútokov. Jeden z nich sa nám podarilo premeniť. Po polčase sme chceli udržať výsledok a pridať ešte nejaký gól, no 5-minútová nekoncentrácia nás stála 3 góly, čo rozhodlo o výsledku zápasu. Neskôr súper ešte pridal jeden gól. Myslím si, že výsledok 4:1 je pre nás krutý, no doplatili sme na našu nesústredenosť a súperovu efektivitu.”

Hráčky zápasu: Adriana Briššová a Monika Havranová – MFK Dukla Banská Bystrica, Annamária Peciarová a Lenka Červená – GFC regionálna akadémia

FC Petržalka 0:2 ŠK Slovan Bratislava

PROGRAM 9. KOLA

15.10. o 11:00 Spartak Myjava – MFK Dukla Banská Bystrica (Náš tip: 1)

15.10. o 11:00 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín (Náš tip: 1)

15.10. o 11:00 FC Union Nové Zámky – FC Spartak Trnava (Náš tip: 2)

15.10. o 11:00 GFC regionálna akadémia – MFK Ružomberok (Náš tip: 2)

15.10. o 16:00 MŠK Žilina – FC Petržalka (Náš tip: X)