Piatok 28.10.2022 – 17:30 – Štadión FC ViOn

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MŠK Žilina 4:0 (2:0)

Góly: 24. Tomáš Ďubek (pen.), 26. Alden Šuvalija, 47. a 78. Stephano Alves De Almeida

Žlté karty: 33. Denis Duga, 37. Karol Mondek – 22. Kristián Bari, 76. Matúš Rusnák

Diváci: 2 005 divákov

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč – Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka – Múdry, Duga (53. Pinte) – Almeida (89. Maulana Vikri), Ďubek (74. Brenkus), Mondek – Niarchos

Zostava MŠK Žilina: Belko – Anang (62. Rusnák), Kopas, Stojchevski, Bari (78. Galčík) – Iľko (83. Trabalík), Gidi (62. Sauer), Myslovič – Kaprálik, Jambor (78. Krstić), Ďuriš

Karol Mondek v súboji proti Adriánovi Kaprálikovi, foto: MŠK Žilina | Daniel Stehlík

V piatok 28.10.2022 o 17:30 sa začal zápas 16. kola Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a MŠK Žilina na Štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach. O ofenzívu domácich sa staral ako obvykle Grék Giannis “Janko” Niarchos, ktorý bol podporovaný záložnou trojicou Almeida, Ďubek a Mondek a ofenzíva Žiliny bola pomerne mladá, pretože v nej nastúpilo trio Kaprálik, Jambor a Ďuriš. Za hráča zápasu by som zvolil záložníka Zlatých Moraviec Stephana Alvesa De Almeidu, pretože v zápase vypracoval pokutový kop, strelil 2 góly a zároveň bol dôležitým kameňom pri výstavbe útočnej fázy ViOnu. Rovnakú osobnú bilanciu mali aj ďalší záložníci ViOnu ako Karol Mondek, ktorý mal v zápase 2 asistencie a Tomáš Ďubek, ktorý mal osobnú bilanciu 1+1.

Tomáš Ďubek v súboji proti Máriovi Sauerovi, foto: MŠK Žilina | Daniel Stehlík

GÓLOVÉ MOMENTY

V 24. minúte bol nariadený pokutový kop, keď VAR upozornil hlavného rozhodcu na faul Kristiána Bariho v šestnástke z 22. minúty na Stephana Alvesa de Almeidu, udelil Barimu žltú kartu a následný pokutový kop premenil strelou k ľavej tyči Tomáš Ďubek1:0.

V 26. minúte zahral rohový kop Tomáš Ďubek, ktorý našiel v päťke nabiehajúceho Aldena Šuvaliju, ktorý prízemnou strelou z prvej prekonal brankára Belka – 2:0.

V 47. minúte Karol Mondek nahral loptu na Stephana Alvesa de Almeidu, ktorý si zbehol za obranu Žiliny, oklamal kľučkou brankára Belka a zakončoval do odkrytej brány – 3:0.

V 78. minúte Karol Mondek nahral loptu na Stephana Alvesa de Almeidu, ktorý si zbehol do šestnástky a strelou k ľavej žrdi prekonáva druhýkrát v zápase brankára Belka – 4:0.

Stephano Alves de Almeida a vedúci mužstva Vladimír Červený St. tešiaci sa z výhry nad Žilinou, foto: Timotej Pavlík