Nedeľa 6.11.2022 – 17:30 – Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 4:1 (3:0)

Góly: 6., 21., 35., a 81. Adrián Kaprálik – 88. Andrej Stojchevski (vlastný gól)

Žlté karty: 45. Tomáš Nemčík – 23. Lukáš Pauschek, 35. Lucas Lovat, 37. Jaba Kankava, 67. Eric Kleybel Ramírez Matheus

Diváci: 3 116 divákov

Zostava MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojchevski, Nemčík – Rusnák, Myslovič (82. Gidi), Iľko (82. Sauer), Bari – Kaprálik (89. Galčík), Jambor (89. Jibril), Ďuriš

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kashia, De Marco, Lovat (46. Čavrić) – Kankava, Kucka (76. Hrnčár), Mustafić (46. Ramírez) – Weiss (82. Šaponjić), Green (46. Chakvetadze), Zmrhal

Patrik Iľko v súboji proti Jaromírovi Zmrhalovi, foto: MŠK Žilina | Peter Stehlík

V nedeľu 6.11.2022 o 17:30 sa začal zápas 17. kola Fortuna ligy medzi MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava na Štadióne pod Dubňom v Žiline. O ofenzívu domácich sa staralo trio Kaprálik, Jambor a Ďuriš a na strane hostí išlo o netradičnú útočnú trojicu Weiss, Green a Zmrhal. Za hráča zápasu by som zvolil suverénne útočníka Žiliny Adriána Kaprálika, pretože v zápase sám strelil 4 góly a zariadil jednoznačné víťazstvo svojho mužstva. Pri tomto zápase síce dal Adrián Kaprálik sám 4 góly, ale bolo by nefér voči tímu nespomenúť, že sme videli zo strany domáceho celku obrovskú snahu na ihrisku získať 3 body, ktorá bola viditeľná od prvej do poslednej minúty, keď podali výborný kolektívny a súdržný výkon. Za skvelý herný prejav by som chcel pogratulovať a pochváliť domácich hráčov a aj prácu realizačného tímu, ktorí výborne prichystali mužstvo pre tento zápas.

Vernon de Marco v šprintérskom súboji proti Adriánovi Kaprálikovi, foto: MŠK Žilina | Daniel Stehlík

GÓLOVÉ MOMENTY

V 6. minúte Adrián Kaprálik strelil spoza šestnástky na bránu Adriána Chovana gól od pravej tyče – 1:0.

V 21. minúte Matúš Rusnák nahral loptu Adriánovi Kaprálikovi, ktorý zvnútra šestnástky strelil loptu k ľavej žrdi – 2:0.

V 35. minúte završuje hattrick, keď Adrián Kaprálik vbehol do šestnástky a strelou pomedzi nohy obrancu opäť navýšil skóre – 3:0.

V 81. minúte dostal opäť Adrián Kaprálik veľa priestoru a prudkou strelou na prvú tyč strieľa svoj 4. gól v zápase – 4:0.

V 88. minúte bola strela Aleksandara Čavrića už gólová po nešťastnom kontakte s Andrejom Stojchevskim4:1.

Adrián Kaprálik v osobnom súboji proti Jabovi Kankavovi, foto: MŠK Žilina | Daniel Stehlík

ZAUJÍMAVOSTI ZO ZÁPASU

Adrián Kaprálik je historicky prvým hráčom Žiliny, ktorý strelil 4 góly proti tímu ŠK Slovan Bratislava v 1 zápase. V minulosti sa podarilo dosiahnuť túto métu proti Slovanu pred 13 rokmi iba hviezdnemu útočníkovi Luisovi Suárezovi, ktorý vtedy hájil farby Ajaxu Amsterdam.

Adrián Kaprálik vyrovnal rekord šiestich bývalých hráčov Žiliny v počte gólov v jednom zápase a dostal sa na tento zoznam ako siedmy hráč. Zároveň je jediným hráčom z tohto zoznamu v histórii, ktorý pritom skóroval všetky góly svojho mužstva v danom zápase.

MŠK Žilina prerušila 5-zápasovú ligovú šnúru bez víťazstva, ktorá do konca zápasu bola v platnosti od 17.9.2022, kedy zaznamenali domáce víťazstvo 4:2 v 11. kole proti tímu MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Ľubomír Belko a Dávid Ďuriš radujúci sa s mužstvom po domácom víťazstve, foto: MŠK Žilina | Peter Stehlík