Vo víkendovom meraní síl sa zopakovalo dianie z predchádzajúceho týždňa. Opäť sa odohrali len 4 zápasy, pričom tentokrát nešlo o nedostatočný počet hráčok, ale o nespôsobilý terén v Ľubochni. V dôsledku toho, aj napriek stretnutiu sa hráčok Ružomberka a Trenčínu, sa zápas musel odložiť na 26. novembra. V Ružomberku bude teda o dianie na Štadióne pod Čebraťom postarané aj v posledný novembrový víkend, pretože pôjde tak o záverečný zápas jesennej časti Demišport ligy a na druhý deň, 27. novembra, odohrajú aj muži dohrávku 17. kola Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce.

Napriek tomu vo výsledkovom servise môžeme vidieť, že padlo neuveriteľných 27 gólov. V zápase medzi FC Spartak Trnava a FC Petržalka sme ich mohli vidieť “najmenej”, no bezpečné víťazstvo 3:0 patrilo domácim. Posledné Novozámčanky, ktoré majú v tabuľke len jednu remízu so Žilinou, hostili MFK Duklu Banská Bystrica. Druhýkrát v tomto ročníku sa im podarilo zopakovať dva góly v sieti súpera, no ani to nestačilo na to, aby si pripísali ďalší bod, pretože súperkám podľahli 2:4.

Po hrozivo vyzerajúcom výslednom skóre z minulého kola zo zápasu s aktuálnymi líderkami tabuľky, sa Belasé museli rýchlo pozviechať, pretože hostili ambiciózne hrajúcu GFC regionálnu akadémiu, s ktorou si v 3. kole tieto dva celky body delili po remíze 1:1. Tentokrát Slovanistky však nič nenechali na náhodu a aj keď bol stav prvého polčasu len 1:0, v tom druhom Aneta Surová zavelila na poistenie troch bodov a hetrikom uzavrela skóre na 4:0.

Posledný zápas bol v réžii Myjavčaniek. Tie vycestovali na žilinskú Marakanu, kde sa zrodil výsledok 0:14. Hetrik si na svoje konto pripísala Katarína Vredíková, Dominika Kucharčíková a Andrea Bogorová. Mladý tím spod Dubňa má tak za dva zápasy s Myjavou bilanciu dvoch prehier so skóre 0:29.

FC Spartak Trnava 3:0 FC Petržalka

Katarína Petríková (FC Petržalka): “Do zápasu sme sa snažili vstúpiť aktívne. Úvod bol ale dosť nervózny s mnohými súbojmi. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Zahodili sme však výbornú šancu a super nás k záveru polčasu potrestal dvomi gólmi. Druhý polčas sme však poľavili. Súper bol dominantný na lopte a po našej chybe strelil posledný, tretí gól zápasu.”

Hráčky zápasu: Patrícia Mudráková a Viktória Hanková – FC Spartak Trnava, Emilija Poniger a Katarína Petríková – FC Petržalka.

FC Union Nové Zámky 2:4 MFK Dukla Banská Bystrica

Natália Veselová (MFK Dukla Banská Bystrica): Na zápas s Novými Zámkami sme cestovali v pozícii favorita, ale vedeli sme, že pri absencii niektorých kľúčových hráčok budeme potrebovať kvalitný tímový výkon, aby sme dokázali zvíťaziť. Novozámčanky sme chceli prekonať najmä kombinačnou hrou, čo sa nám darilo najmä v druhom polčase, keď sme predviedli viacero pekných akcií, no treba priznať, že súper sa takisto dostal do viacerých nebezpečných situácii a pri intenzite a smerovaní vetra bolo potrebné dávať pozor na každú jednu strelu z akejkoľvek vzdialenosti. Ťažké minúty boli najmä tie, ktoré nasledovali po inkasovaní gólu na 3:2, keď sme vpredu nepremenili viaceré vyložené šance a stále sme nechali súpera na dostrel. Sme však radi, že zápas sme zvládli a získali sme ďalšie 3 dôležité body.”

Hráčky zápasu: Hana Hozzánková – FC Union Nové Zámky, Natália Veselová a Barbara Mileiová – MFK Dukla Banská Bystrica.

ŠK Slovan Bratislava 4:0 GFC regionálna akadémia

Natália Botková (ŠK Slovan Bratislava): “Na domácom ihrisku sme privítali hráčky z Topoľčian. Celý zápas sa odohrával prevažne na polovici súpera, boli sme dôraznejšie v osobných súbojoch, dravejšie a vytvorili si dostatočný počet šancí, z ktorých sa nám za celý zápas podarilo premeniť len 4. Zo zápasu berieme zaslúžené víťazstvo a 3 body.”

Kristína Borčinová (GFC regionálna akadémia): “Chceli sme nadviazať na výkony z minulého týždňa a uhrať dobrý výsledok proti kvalitnému tímu. Prvý poľčas sme sa snažili bojovať a neinkasovať gól. To sa nám však nepodarilo a tesne pred koncom nám Slovanistky vsietili do brány loptu. V druhom poľčase nás súperky stále tlačili čo viedlo k ďalším gólom. Tento zápas nám moc nevyšiel ale dúfame, že budúci týždeň na domácej pôde to bude lepšie.”

Hráčky zápasu: Aneta Surová a Lucia Droppová – ŠK Slovan Bratislava, Vanesa Stachová a Annamária Peciarová – GFC regionálna akadémia.

MFK Ružomberok – AS Trenčín (odložené na 26.11.2022)

MŠK Žilina 0:14 Spartak Myjava

Stanislav Ceniga (MŠK Žilina): “Zápas nedopadol skórovo najlepšie, ale výška prehry nás neodradila a hrali sme tak, ako som chcel – odvážne, neodkopávali sme bezhlavo lopty a boli odhodlaný bojovať smerom dopredu. Na Myjave sme betónovali, hrali zozadu a dopadlo to ešte o gól horšie. Dnes sme ukázali, že vieme a chceme hrať ofenzívne, každá jedna predviedla opäť svoj potenciál, no do budúcna musíme zlepšiť organizáciu hry v defenzíve a reakciu po strate lopty. Každú našu chybu súper tvrdo trestal inkasovaným gólom. Ja pevne verím, že sa poučíme z chýb a pôjdeme do ďalších kôl s novými skúsenosťami.

Ella Glatzová (Spartak Myjava): “Do zápasu sme išli s jasnými cieľmi – získať 3 body a streliť čo najviac gólov. Prvý polčas padli góly po pekných akciách, avšak tiež sme mali aj mnoho šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Museli sme hrať rýchlo na jeden, dva dotyky, pretože súperky boli veľmi tvrdé a nepríjemné v osobných súbojoch. Napriek hernej prevahe sme sa súperkám neprispôsobili, čo sa nám v druhom polčase vrátilo v podobe desiatich strelených gólov. Zápas sme si užili a tešíme sa na ďalšie kolo, v ktorom nastúpime proti dievčatám z Nových Zámkov.”

Hráčky zápasu: Rebeka Časnochová – MŠK Žilina, Dominika Kucharčíková, Katarína Vredíková a Andrea Bogorová – Spartak Myjava.