MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina, 3:2(1:1)

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Kotula, Mendez – Begala (C), Njie, Perez – Vico – Marcin, Kanu, Jánošík.
Náhradníci: Kožuchar – Da Silva, Shimamura, Žofčák, Ranko, Sova, Petrík, Záhradník.

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Nemčík (C), Stojchevski, Leitner – Bari, Iľko, Myslovič, Anang – Ďuriš, Jambor, Galčík.
Náhradníci: Belaník – Kopásek, Jibril, Kaprálik, Gidi, Kopas, Rusnák.
Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Bálint Kišš

Striedania: 30.minúta Michal – Michal Ranko, 46.minúta Benson Anang – Matúš Rusnák, 60.minúta Roland Garčík – Adrián Kaprálik, 60.minúta Timotej Jambor – TaofiqJibril, 64.minúta Wisdom Kanu – Adler Da Silva, 81.minúta Lukáš Jánošík – Igor Žofčák, 81.minúta Brain Peña – Yushi Shimamura, 85.minúta Patrik Myslovič – Samuel Gidi, 88.minúta Krisztian Bari – Adam Kopas

Žlté karty: 5.minúta Juraj Kotula /Zemplín/, 41.minúta Patrik Myslovič /Žilina/, 51.minúta Norbert Hrnčár /mimo ihrisko/, 65.minúta Tomáš Nemčík /Žilina/, 84.minúta Andrej Stojchevski

Góly: 10.minúta Matúš Marcin /Zemplín/, 16.minúta Krisztian Bari /Žilina/, 48.minúta Brain Peña /Zemplín/, 53.minúta Matúš Marcin /Zemplín/, 73.minúta Andrej Stojchevski /Žilina/

Diváci: 808

Súboj posledného kola jesennej časti nám priniesol od začiatku veľa zaujímavých príležitostí. Zemplín si na domácej pôde veril, čo sa ukázalo už hneď v 10.minúte, keď po krásnej a hlavne nechytateľnej delovke otvoril skóre stretnutia Matúš Marcin – 1:0. Jemne zaváhanie michalovskej obrany využil hosťujúci Patrik Iľko, ktorý vysunul Krisztiana Bariho a bolo vyrovnané – 1:1. V hre sa pokračovalo tvrdými súbojmi, po jednom z nich musel byť domáci Michal Jeřábek vystriedaný. Hra sa prelínala zo strany na stranu. Anang, ktorý sa dvakrát dostal do gólovej príležitosti však neskóroval, najprv kvôli odmávanému ofsajdu a neskôr prihral loptu Galčíkovi, ktorému sa stratila. Szárazstrelu bez problémov pokryl.

Do druhého polčasu vybehli zverenci Norberta Hrnčára veľmi rázne, v 48.minúte po centri od Wisdoma Kanua poslal loptu za hosťujúceho Belka Brain Peña, pre ktorého to bola odmena za sympatický výkon – 2:1. Michalovce boli naďalej aktívne. Stojchevski urobil vo vápne radikálnu chybu, keď sa mu nepodarilo dobre odvrátiť loptu, ku ktorej sa následne dostal najlepší zemplínsky strelec Matúš Marcin a upravil skóre na 3:1. Žilina nenechávala nič na náhodu, snažila sa zatlačiť na domácich. Striedajúci Kaprálik ani na dvakrát neprekonal Száraza, ale to sa zmenilo v 73.minúte, po výbornom centri z kopačky Krisztiana Barihosa k lopte dostal Andrej Stojchevski a znížil tak na 3:2. Východniari sa do konca zápasu prezentovali rôznymi strelami, Jánošík vo fantastickej pozícií trafil však len brvno Belkovej svätyne. Zemplínčania sa ešte pred koncom museli ubrániť rohovému kopu, ktorý však nijak neohrozil Szárazovú bránu, a preto sa z víťazstva tešil domáci celok.