Mohlo by sa zdať zvláštne, že s pribúdajúcim počtom odohratých kôl pribúda počet vsietených gólov daného kola, aj keď by to skôr s poznaním súpera po prvých zápasoch malo klesať. Pre víkendové 13. kolo sa množstvo gólov zastavilo až na čísle 37! Niektoré tímy sa stabilizujú a niektorým akoby sa vytrácala chuť (ale aj hráčky). Kto vie, čo stojí za týmto stavom?

Najremízovejší zápas bez jasných príležitostí na jednej či druhej strane sa zrodil v Banskej Bystrici. Domáce s hostkami z Ružomberka hrali skôr medzišestnástkový zápas a vzájomne si hrozili len z diaľky a to nepresne. Domáce však predsa len zlomili zápas v svoj prospech jedným gólom a vraj sa jedná o ich prvé víťazstvo v najvyššej súťaži nad súperkami spod Čebraťa.

GFC regionálna akadémia hostila tabuľkového suseda FC Petržalku. Išlo o zápas zo spodnej časti aktuálneho postavenia, avšak ani jednému tímu zatiaľ nehrozia boje o zostup. Napriek tomu sa v tomto zápase zrodilo víťazstvo 3:0 pre nováčika.

Trenčianky si rozohrali výborne zápas s Trnavčankami a mali po prvom polčase veľmi blízko k cenným trom bodom, pretože vyhrávali 3:1. Každý zápas má však dva polčasy, v ktorých netreba poľaviť. Trnavčanky sa nezlomili a možno trochu aj vďaka vylúčeniu domácej Zory Obertovej v 73. minúte, dokázali zvrátiť zápas v poslednej päťminútovke v svoj prospech a vyhrať 3:4.

Dva zápasy a 26 gólov. Jednoduchý popis zápasov, ktoré sa odohrali popoludní. Slovan hostil Žilinčanky, ktorým nasúkal 10 kúskov, pričom až o 5 z nich sa postarala Sofia Anna Škerdová. No a čo ten druhý? V ňom Myjavčanky privítali Novozámčanky, ktoré vycestovali len s desiatimi hráčkami do zostavy. Zápas skončil vysoko 16:0, pričom päťgólovou strelkyňou bola Laura Retkesová a hetrik si pripísali Sára Kršiaková a Dominika Kucharčíková. Snáď sa tento myjavský megagólostroj zastaví už tento víkend v Ružomberku, pretože Myjavčanky majú aktuálny priemer viac ako 6 gólov na zápas.

MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 MFK Ružomberok

Daryna Lukach (MFK Dukla Banská Bystrica): “Som veľmi rada, že v mojom premiérovom zápase na poste brankárky v ženskej lige som pomohla tímu k takémuto dôležitému víťazstvu. Podľa očakávaní boli Ružomberčanky rýchle, bojovné a silné na lopte. Moje spoluhráčky mi to však uľahčili, keď súpera nepúšťali do nejakých vyložených šancí alebo do častej streľby na bránu. Veľmi náročné to bolo v posledných pätnástich minútach po našom góle, keď nás súper dostal pod tlak, kopal viacero rohov a štandardnú situáciu, ktorú sa mi našťastie podarilo vyboxovať nad brvno. Nakoniec sa nám tento tlak podarilo ustáť a to aj za výdatnej podpory našich fanúšikov, ktorým by som týmto rada poďakovala.”

Zuzana Tomčíková (MFK Ružomberok): “Na každý zápas cestujeme s odhodlaním za víťazstvom a ani zápas s Banskou Bystricou nebol výnimkou. Do zápasu sme nastúpili s určitými zmenami na postoch. Začiatok zápasu bol z našej strany chaotický, postupom času sme hru ukľudnili a vedeli sme si vytvoriť šance. V zápase sme tvorili hru my a to sa odzrkadlilo aj na držaní lopty. Avšak v 80. minúte sme dostali zbytočný gól, kedy sme neubránili protiútok domácich. Do konca zápasu sme bojovali a chceli sme otočiť nepriaznivý stav, ale to sa nám už nepodarilo. Strata bodov nás určite mrzí, ale máme pred sebou ďalšie dôležité zápasy, v ktorých budeme bojovať o víťazstvo.”

Hráčky zápasu: Petra Morovjanová a Zuzana Nina Nárožná – MFK Dukla Banská Bystrica, Darina Hrúziková a Frederika Kovaliková – MFK Ružomberok.

GFC regionálna akadémia 3:0 FC Petržalka

Nikola Griačová (GFC regionálna akadémia): “Po predchádzajúcom prehratom zápase na Slovane, sme na domácej pôde privítali družstvo z Petržalky. Začiatok zápasu až do 30. minúty bol z našej strany veľmi nervózny a rozpačitý, pretože to, čo sa povedalo v kabíne, sa na ihrisko neprenieslo. Toto bolo utvrdené aj zo súperovho brejku, kde nás podržala naša brankárka Stachová a štandardnou situáciou, z ktorej sme skoro inkasovali. Následne sme sa z tohto momentu zobudili a začali sme hrať svoju hru. Po dvoch štandardných situáciách sme vsietili dva krásne góly a do prestávky sme išli s dvojgólovým náskokom. Po zmene strán sme súperovi dovolili pár náznakov šancí, ale tie nepotrestal. Záver zápasu sme kontrolovali a znovu po štandardnej situácii sme nakoniec vsietili aj tretí gól do súperovej bránky.”

Karina Zušťáková (FC Petržalka): “Vedeli sme, že zápas na pôde súpera nebude jednoduchý. Preto sme sa snažili vstúpiť hneď z úvodu do zápasu aktívne, čo sa nám aj darilo. Na začiatku sme si vypracovali dve výborne šance, ktoré sme žiaľ nepremenili. Super nás napokon v závere prvého polčasu potrestal z rohového kopu a hneď potom zo štandardnej situácie. V druhom polčase sme sa ešte chceli pobiť o výsledok, súper však tretím gólom rozhodol o výsledku zápasu.”

Hráčky zápasu: Petra Helbichová a Viktória Tkáčiková – GFC regionálna akadémia.

AS Trenčín 3:4 FC Spartak Trnava

Laura Harušťáková (AS Trenčín): “V domácom prostredí sme privítali Trnavu. Od začiatku bol zápas v našej réžii, to sa ukázalo aj na gólovom presadení, keď sme už v 23. minúte vyhrávali 3:0. Do polčasu nám ale super dal jeden gól, a tak sme odchádzali do šatne za stavu 3:1. Úvod druhého polčasu sme nezachytili a dostali sme rýchly gól na 3:2. V tomto momente sme sa nevzdávali a snažili sa stále hrať aktívne a posielať lopty do ofenzívy. Trnavčanky nás trošku zatlačili od 73. minúty, kedy dostala červenú kartu naša obrankyňa Zora Obertová. V závere druhého polčasu sme inkasovali ďalšie dva góly, a tak sme tento zápas prehrali 3:4. Bohužiaľ aj toto je futbal, ale z chýb sa stále učíme. Pred sebou máme ešte posledné dva zápasy vonku, v ktorých budeme chcieť určite získať všetky body.”

Ela Žigová (FC Spartak Trnava): “Do zápasu sme išli s jasným cieľom, a to získať tri body. Prvý polčas nám vôbec nevyšiel podľa predstáv a už v 23. minúte sme prehrávali 3:0. V závere prvého polčasu sa nám podarilo znížiť na 3:1 vďaka dobrému centru a zakončení Veroniky Slukovej. Do druhého polčasu sme nastúpili sebavedomo a v plnom nasadení. Vďaka tímovej spolupráci sme zápas dokázali zvrátiť a zaslúžene sme vyhrali.”

Hráčky zápasu: Veronika Žitňáková a Martina Repková – AS Trenčín, Erika Randová – FC Spartak Trnava.

ŠK Slovan Bratislava 10:0 MŠK Žilina

Natália Botková (ŠK Slovan Bratislava): “Predposledný zápas jesennej časti sme doma privítali Žilinu. Plnili sme pokyny od trénera, lopta bola celý zápas na našich kopačkách, kontrolovali sme priebeh hry, boli dôrazné v osobných súbojoch. Naša efektivita v zakončení bola výrazne lepšia v 2. polčase. Tento zápas nám priniesol možnosť vyskúšať si nové veci v rámci taktiky, ktoré sa budeme snažiť preniesť aj do ďalšieho zápasu. Súper sa rozhodne nevzdal, bojoval a javil snahu o hru až do konca, čo sa nám páčilo.”

Simona Ofúkaná (MŠK Žilina): “Prvý polčas bol veľmi náročný a herne slabší. Slabá koncentrácia viedla k zbytočným chybám. Možno až z prehnaného rešpektu k súperovi sme hrali príliš stiahnuto. Tým sme súperkám dovolili hrať ofenzívne a tie svoje šance premieňali. Do druhého polčasu sme však vstúpili so sebavedomím ukázať, že vieme hrať aj smerom dopredu. Dokázali sme si kombinačnou hrou vytvoriť šance, ktoré sme však nepremenili, zato súper potrestal takmer každú chybu a tak sme inkasovali ďalšie góly. Každopádne každá jedna sme bojovali až do konca. Z chýb sa poučíme do budúcna a každým krôčikom sme odhodlané napredovať ďalej.”

Hráčky zápasu: Tamara Naňová a Sofia Anna Škerdová – ŠK Slovan Bratislava, Lucia Ďurišová a Lenka Poliaková – MŠK Žilina.

Spartak Myjava 16:0 FC Union Nové Zámky

Sára Kršiaková (Spartak Myjava): “V zápase s Novými Zámkami sa naplnil očakávaný priebeh hry. Počas celého zápasu sme mali územnú prevahu a extrémne množstvo šancí. Aj napriek vysokému konečnému skóre sme sa najviac trápili v koncovke. Po pekných akciách nám chýbala väčšia presnosť, razancia a kúsok šťastia.”

Hráčky zápasu: Monika Pirťanová – Spartak Myjava, Izabela Bukovičová – FC Union Nové Zámky.