Jesennú časť uzatvárame v poradí 14. kolom, v ktorom rovnako ako minulý týždeň, ukazovateľ súčtu gólov zastane na čísle 37. Síce v tomto kole Myjavčanky nenastrieľali toľko gólov, ako “majú vo zvyku”, no zato ich Belasé plnohodnotne nahradili. V Nových Zámkoch sa im podarilo streliť 16 gólov, pričom hetrikom sa blysli Viktória Ščasnárová, Tereza Mrocková a Radoslava Halásová.

Zdalo sa, že Bystričanky začínajú naberať na obrátkach, veď od 6. kola vyhrali s výnimkou zápasu s Myjavou a Slovanom všetky zápasy. Celkom jasne však boli proti domáce Trnavčanky, ktoré už po polčase vyhrávali o 4 góly a v tom druhom pridali rovnaký počet. Zápas sa skončil teda výsledkom 8:0, s hetrikom pre navrátilku Veroniku Slukovú.

Do Petržalky vycestovali Trenčianky. Prvý vzájomný zápas tejto dvojice v aktuálnej sezóne skončil lepšie pre Trenčín po výsledku 2:0 a tento zápas nasvedčoval podobnému scenáru, nakoľko po polčase prehrávali domáce len 0:1. V druhom polčase však baby spod hradu Matúša Čáka potvrdili svoje odhodlanie za víťazstvom a skóre bolo po záverečnom hvizde 0:5.

Asi len málokto by predpokladal, že by Myjava na štadióne pod Čebraťom výsledkovo “zakopla”. Ružomberčanky však žiadny zápas nedarujú súperkám ľahko, veď svojím bojovným výkonom dokázali v Myjave uhrať tesnú prehru 2:1. Avšak v tomto kole sa zrodil z ich pohľadu v tejto sezóne najhorší výsledok a to konkrétne 0:4.

Do Žiliny vycestovala GFC regionálna akadémia. Zápas skončil výsledkom 1:3 a to pre Žilinčanky znamená, že pretli hranicu stého gólu vo svojej sieti. Naopak nováčik z Topoľčian bude zimovať na celkom bezpečnej priečke.

FC Union Nové Zámky 0:16 ŠK Slovan Bratislava

Tereza Mrocková (ŠK Slovan Bratislava): “Posledný ligový zápas sme odohrali s Novými Zámkami. V zápase sme od začiatku dominovali, v prvom polčase sme nastrieľali 12 gólov, v druhom už len 4, ale šancí bolo veľa. Zápas nebol náročný fyzicky, skôr psychicky.”

Hráčky zápasu: Viktória Ščasnárová a Jana Hatinová – ŠK Slovan Bratislava.

FC Spartak Trnava 8:0 MFK Dukla Banská Bystrica

Janka Belicová (FC Spartak Trnava): “V dnešnom zápase sa nám podarilo splniť cieľ, získať tri body. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a aj napriek nepremenenej penalte sa nám v prvom polčase podarilo štyrikrát skórovať. Mali sme veľa gólových príležitostí, avšak veľa z nich sme nepremenili. Súpera sme do žiadnych vyložených šancí nepúšťali a tak sa nám podarilo úspešne zakončiť jesennú časť a vyhrať 8:0.”

Laura Boháčiková (MFK Dukla Banská Bystrica): “Do zápasu sme vstupovali s chuťou užiť si posledný zápas tejto sezóny. Nastupovali sme proti zohratému tímu Spartak Trnava. Už v prvých minútach nám to dokazovali presnými prihrávkami a strelami na bránu. Bohužiaľ prvý polčas nám nevyšiel podľa našich predstáv a nechali sme sa zatlačiť na našu polku. V druhom polčase sme založili pár útokov a snažili sa pokračovať v bránení. Súperky boli kondične aj technicky zdatnejšie ako my a dali nám to pocítiť. No však my sme sa nevzdali a dobojovali zápas až do konca. Mrzí ma taký vysoký výsledok, ale verím že do jarnej časti sa k nám pripoja už aj zranené hráčky a tým posilníme náš tím. Predovšetkým gratulujem ženám z Trnavy k výhre.”

Hráčky zápasu: Patrícia Mudráková, Viktória Hanková a Veronika Sluková – FC Spartak Trnava.

FC Petržalka 0:5 AS Trenčín

Miroslava Badžgoňová (FC Petržalka): “V poslednom zápase sezóny sme sa chceli pobiť o dobrý výsledok. Vstup do zápasu sme mali aktívny, podarilo sa nám vypracovať šance, ktoré sme žiaľ opäť nepremenili. Súper nás potrestal zo štandardných situácii, z ktorých sme inkasovali až 3 góly. Zápas nám vôbec nevyšiel podľa našich predstáv a ukázal nám naše nedostatky.”

Simona Pružinská (AS Trenčín):Prvý polčas sme sa rozkukávali a prispôsobili sme tempo hry Petržalke, atakovali sme smerom dopredu len nám chýbalo zakončenie. Do druhého polčasu sme vstúpili sebavedome, hrali sme dobrú kombinačnú hru, čo sa ukázalo aj na výsledku.

Hráčky zápasu: Laura Harušťáková, Simona Pružinská a Veronika Žitňáková – AS Trenčín.

MFK Ružomberok 4:0 Spartak Myjava

Nina Húsková (MFK Ružomberok): “Na domácom ihrisku sme odohrali zápas s favoritom z Myjavy. Do zápasu sme sa snažili vstúpiť aktívne, avšak po našom nedostatočnom dostupovaní súpera a nepremenených šanciach ťažil súper, ktorý si zo zápasu odnáša tri body.”

Tereza Honková (Spartak Myjava): “Na posledný zápas jesennej časti sme vycestovali s jasným cieľom – zvíťaziť a do druhej časti sezóny íst na čele tabuľky. Cieľ sme splnili, aj keď sme hneď v prvej minúte zápasu súperovi darovali vyloženú šancu, našťastie však nepremenili. Po zbytok zápasu sme mali viacej z hry, držali sme loptu a snažili sa kombinovať. Odmenou nám boli 4 strelené góly. Súperky sme už do žiadnej veľkej šance nepustili, a tak sme si odviezli ďalšie 3 body.”

Hráčky zápasu: Erika Zjarová a Darina Hrúziková – MFK Ružomberok, Laura Retkesová a Juliana Horváthová – Spartak Myjava.

MŠK Žilina 1:3 GFC regionálna akadémia

Ivona Vančová (MŠK Žilina): “Do zápasu proti GFC sme išli s tým, že chceme uhrať body. Prvý polčas sme boli bojovné, snažili sme sa hrať konštruktívne a zbytočne sa nezbavovať lopty. Bohužiaľ po našich hrubých chybách sme inkasovali zbytočné góly a napriek pekne vypracovaným akciám sa nám podarilo dať len jeden gól. Druhý polčas sme nezačali najlepšie a opäť sme robili veľa zbytočných chýb a nepresných prihrávok, výsledkom čoho bol tretí gól v našej sieti. Výsledok zápasu nás mrzí, ale je pred nami zimná príprava, počas ktorej budeme mať čas na zlepšenie a v jarnej časti to pretavíme aj do bodových ziskov.

Sandra Machová (GFC regionálna akadémia): “Do Žiliny sme vycestovali s tým, že sme chceli odohrať posledný zápas jesene čo najlepšie. Zo začiatku sa nám nedarilo moc v ničom, prihrávky boli nepresné, no po góle Petri Helbichovej sme sa ukľudnili. Po mojej chybe sme dostali vyrovnávajúci gól, no ale Lenka Červená moju chybu hneď napravila. V druhom polčase opäť skórovala famózna Petra Helbichová a ostatné šance zostali nepremenené.”

Hráčky zápasu: Lucia Ďurišová a Anna Mária Šmídová – MŠK Žilina, Petra Helbichová a Viktória Tkáčiková – GFC regionálna akadémia.

V tomto kalendárnom roku nás čaká už len dohrávka 12. kola medzi MFK Ružomberok a AS Trenčín (26.11.2022 o 14:30), ako aj dohrávka 2. kola Slovenského pohára žien medzi ŠK Slovan Bratislava a Spartak Myjava (01.12.2022 o 17:30). V obidvoch prípadoch pôjde ešte o zaujímavé duely.