Štvrtok, 24.11.2022 – 18:30 – Štadión Antona Malatinského Trnava

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce, 4:1 (3:0)

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Čurma, Bolaji – Iván, Savvidis, Procházka (C), Oseni, Daniel – Taiwo.

Náhradníci: Vantruba – Ujlaky, Paur, Baba, Boateng, de Azevedo.

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Kotula, Mendez – Begala (C), Njie, Perez – Vico – Marcin, Kanu, Jánošík.

Náhradníci: Kožuchar – Slebodník, Žofčák, Sova, Ranko, Petrík, Záhradník.

Tréner: Richard Höger

Rozhodca: Marián Ruc

Striedania: 40.minúta Wisdom Kanu – Igor Žofčák, Lukáš Jánošík – Zoran Záhradník, Sainey Nije – Tibor Slebodník, 46.minúta Lukáš Štetina – Marek Ujlaky, Roman Prochádzka – Dyjan Carlos de Azevedo, 59.minúta Kyriakos Savvidis – Jakub Paur,Erik Daniel – Sudais Ali Baba, AbdulrahmanTaiwo – Kelvin Boateng, 69.minúta Matúš Marcin – Dávid Petrík, 81.minúta Juraj Kotula– Michal Ranko

Žlté karty: 36.minúta Sainey Nije /MFK Zemplín Michalovce/, 78.minúta Juraj Kotula/MFK Zemplín Michalovce/

Diváci: 1215

Spartak zaznamenal bleskový vstup do zápasu s Michalovcami už druhýkrát po sebe. V lete na Zemplíne otvorila Trnava skóre v prvej minúte, teraz vo štvrtej. Exekútor rohového kopu Azeez Oseni poslal loptu na kapitána Romana Prochádzku a jeho predĺženie prišlo až k ABDULRAHMANOVI TAIWOVI, ktorý hlavičkou zakončil – 1:0. Domáci pokračovali vo svojej aktivite. Desať minút po prvom góle prišiel druhý, zo spočiatku veľmi nevinného prenesenia hry Štetinu na Koštrnu. Pravý obranca Spartaka poslal loptu na nabiehajúceho Ivána, ktorý si ustrážil pozornosť hosťujúceho gólmanaa naservíroval čistý gól pred odkrytú bránku, kde bol pripravený ERIK DANIEL – 2:0. Michalovce sa stále len bránili, keďže Spartak bol na koni. Onedlho prišla ďalšia šanca Taiwa, avšak zoči-voči Szárazovi zlyhal. Do polčasovej prestávky pridali zverenci Michala Gašparíka ešte tretí gól. Oseni zahral rohový kop nakrátko s Danielom, ktorý poslal loptu do ohňa a ABDULRAHMAN TAIWO strelil svoj druhý gól v zápase – 3:0.

Michalovce pôsobili aj v druhom polčase veľmi odovzdaným dojmom, čomu nenapomáhalo ani prehrávanie súbojov a ľahké odovzdávanie lôpt. Naopak Trnavčania ukázali, ako im chutí futbal. V 49.minúte zápasu domáci rozohrávali rohový kop, Oseni znova rozohral nakrátko s ERIKOM DANIELOM, ktorý si obhodil brániaceho hráča a nekompromisnou strelou spoza šestnástky zvýšil skóre stretnutia na 4:0. Z ničoho nič mohol padnúť vlastný gól Spartaka, ale pozorný Takáč to nedopustil. Ďalšia hrozba prišla po centri Erika Daniela na Azeveda, ktorého hlavička bola z ofsajdu. Skvelo rozohraný rohový kop zakončil z prvej hosťujúci Tibor Slebodník, avšak gól z toho nepadol. Pár minút pred koncom stretnutia prišiel gól zo strany Michaloviec. Pre niekoho by možno neznamenal nič, keďže o osude už bolo dávno rozhodnuté, ale pre mládežníckehoreprezentanta Dávida Petríka mal prívlastok „prvý fortunaligový“. Na prízemný center najprv vybehol jeho spoluhráč Zoran Záhradník, ktorého domáci gólman vychytal, avšak na dorážku v podaní PETRÍKA už nemal nárok – 4:1. Hlavný arbiter zápas extra nepredlžoval, stretnutie sa skončilo zaslúženým víťazstvom futbalistov z malého Ríma.

Ohlasy po zápase:

Richard Höger (asistent trénera):

„Zápas sa skončil pre nás veľmi rýchlo, kolega by vedel povedať, kedy mali taký ľahký zápas. Stačilo tridsať minút a zápas bol rozhodnutý. Nemali sme dnes šancu, tri góly sme dostali zo štandardky, pokazili sme si celú jesennú časť, pozitívom je iba premiérový gól Petríka, ktorý ako sám povedal po zápase, nebol nič platný. Trnava vyhrala zaslúžene. „

Zdroj: MFK Zemplín Michalovce /facebooková stránka/

Autor: Lenka Lengelová